از سوی وزیر اقتصاد

اعلام زمان ارائه دارا دوم

اعلام زمان ارائه دارا دوم به گزارش ساسان گستر وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: در نخستین چهارشنبه شهریورماه نسبت به عرضه صندوق دارا دوم اقدام می شود كه در این خصوص هماهنگی لازم با وزارت نفت انجام شده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، درحالیکه قبل از این اعلام شده بود که پذیره نویسی دومین صندوق سهام های دولتی (شامل چهار پالایشگاه) در مرداد یا شهریورماه انجام می شود اما روش واگذاری باقیمانده سهام دولت در پالایشگاه ها بوسیله ETF پالایشی به نتیجه نرسید و رئیس سازمان خصوصی سازی دراین زمینه توضیح داد: به سبب مخالفت وزارت نفت با عرضه دارا دوم در ETF، سهام پالایشی دولت تا سه هفته آینده به صورت بلوکی عرضه می شود.
بگفته وی، در صورتیکه متقاضی خرید وجود نداشت، کلیه سهام متعلق به دولت در پالایشگاه های تهران، بندرعباس، اصفهان و تبریز به صورت خرد، تدریجی و شناور عرضه می شود. همچنین، عرضه پالایشگاه های فوق الان آگهی شده و در شرف عرضه توسط بازار سرمایه است.
بعد از طرح این موضوع، ناظر مجلس در شورای عالی بورس از توقف عرضه سهام شرکت های نفتی به صورت بلوکی آگاهی داد و اظهار داشت که دولت موظف است سهام خودرا در شرکت های پالایشی به صورت صندوق پذیره نویسی کنند. دراین زمینه، وزیر اقتصاد در یک برنامه تلویزیونی اعلام نمود که در نخستین چهارشنبه شهریور (پنجم شهریورماه) در هفته دولت نسبت به عرضه صندوق دارا دوم اقدام خواهد شد که در این خصوص هماهنگی لازم با وزارت نفت انجام شده است.
وی درباره خاصیت های صندوق های ETF، اظهار داشت: همه مردم می توانند سهام دومین صندوق ETF را خریداری کنند که سقف خرید آن برای دارا یکم معادل ۲ میلیون تومان بوده و ما این سقف را برای دارا دوم با تصویب هیئت دولت به ۵ میلیون تومان افزایش می دهیم. همچنین، در این معامله خریداران از تخفیف ۳۰ درصدی هم برخوردار می شوند که در کل مزایای زیادی برای آنها دارد.
منبع:

1399/05/21
14:39:06
5.0 از 5 امتیاز
1965
تگهای خبر: بازار , پالایشگاه , دولت , سهام
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات