روز پرنوسان برای بورس

روز پرنوسان برای بورس شاخص كل بازار سرمایه كه در ساعات ابتدایی معاملات امروز مجدد به كانال دو میلیون واحد بازگشت و تا دو میلیون و ۳۹ هزار واحد پیش رفت، در ساعات میانی و پایانی روندی نزولی به خود گرفت و در مرز یك میلیون و ۹۸۳ هزار واحد ایستاد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۱۶ هزار و ۷۸۸ واحد کاهش رقم یک میلیون و ۹۸۳ هزار واحد را ثبت نمود. شاخص کل با معیار هم وزن هم با ۲۳۵۴ واحد کاهش به رقم ۵۱۲ هزار و ۵۸ واحد رسید.
معامله گران امروز یک میلیون معامله به ارزش ۱۶۹ هزار و ۸۳۵ میلیارد ریال انجام دادند. صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری غدیر، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و گسترش نفت و گاز پارسیان، نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی و در مقابل فولاد مبارکه اصفهان و مخابرات ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی بورس گذاشتند. همینطور ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری غدیر، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، بانک صادرات ایران، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو و سرمایه گذاری شاهد نمادهای پربیننده بورس بودند.
شاخص کل فرابورس هم با ۲۴۲ واحد کاهش رقم ۲۰ هزار و ۴۱۲ واحد را ثبت نمود. معامله گران این بازار ۴۹۴ هزار معامله انجام دادند که ۵۴ هزار و ۴۱۶ میلیارد ریال ارزش داشت. پتروشیمی مارون، سنگ آهن گوهرزمین، سرمایه گذاری صبا تأمین، سهامی ذوب آهن اصفهان و گروه توسعه مالی مهر آیندگان نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی و در مقابل بیمه پاسارگاد و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.
فهرست نمادهای پربیننده این بازار از بانک دی، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، س. توسعه و عمران استان کرمان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع ماشین های اداری ایران و عمران و توسعه شاهد تشکیل شده است.
منبع:

1399/05/22
22:24:32
5.0 از 5 امتیاز
1825
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , پتروشیمی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات