پلیس فتا هشدار داد

دام برای تازه واردهای بورس با سجام تقلبی

دام برای تازه واردهای بورس با سجام تقلبی به گزارش ساسان گستر رئیس مركز تشخیص و جلوگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به كلاهبرداری از كاربران فضای مجازی با راه اندازی سایت تقلبی سجام اخطار داد.


سرهنگ علی محمد رجبی در گفتگو با ایسنا با اشاره به افزایش تمایل شهروندان به حضور در بازار سرمایه و بورس اظهارکرد: یکی از الزامات ورود به بازار بورس ثبت نام در سامانه سجام است. از همین رو متاسفانه بعضی از مجرمان فضای مجازی هم دست به کار شده و با راه اندازی سایت و آدرس های جعلی مبادرت به کلاهبرداری و سواستفاده از متقاضیان ورود به بورس کرده اند.
وی درباره شیوه های این کلاهبرداران اظهار داشت: بعضی از این افراد با درج تبلیغات در فضای مجازی اطلاعات کاربران را برای ثبت نام در سامانه سجام دریافت کرده و معمولا بعد از دریافت مبالغی دیگر ارتباطی با کاربر برقرار نمی کنند که در این خصوص لازم است شهروندان از عرضه اطلاعات هویتی خود و هم پرداخت مبلغ به دیگران برای ثبت نام در سجام اجتناب کنند.
رجبی اضافه کرد: شیوه دیگری که متاسفانه به تازگی هم موردی از آن مشاهده شد است، ایجاد آدرس جعلی و مشابه سامانه سجام است. به صورتی که سودجویان با طراحی سایتی مشابه و هم با آدرسی مشابه که تنها در یک یا دو حرف با آدرس اصلی متفاوت است، اقدام به ایجاد صفحات فیشینگ و سرقت اطلاعات بانکی کاربران و برداشت از حساب آنان کنند. همینطور امکان دارد با اطلاعات هویتی آنان اقدامات مجرمانه دیگری را هم انجام دهند.
رییس مرکز تشخیص و جلوگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا با تاکید بر اینکه کاربران در صورت احتیاج به ثبت نام در بورس و سامانه سجام تنها باید به آدرس https: //www.sejam.ir/ رجوع کنند. اظهار داشت: هر آدرس دیگری به جز این آدرس مورد تایید نبوده و احتمال اقدامات مجرمانه و سودجویانه از راه آن وجود دارد.
وی از شهروندان خواست که در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک و آدرس های جعلی مبحث را به پلیس فتا گزارش دهند.1399/06/01
22:58:01
5.0 از 5 امتیاز
1691
تگهای خبر: بازار , بانك , سایت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات