تحلیل كارشناسی از وضعیت بورس

تحلیل كارشناسی از وضعیت بورس حركت شاخص بورس بر مدار كاهش همچنان ادامه دارد و طی دو هفته گذشته شاهد كاهش شاخص از دو میلیون واحد به یك میلیون و 600 واحد بودیم؛ اتفاقی كه برخی آنرا سقوط و برخی دیگر اصلاح شاخص می دانند و در این میان یك كارشناس بازار سرمایه بر این باور است همانطور كه میزان صعود شاخص مشخص نبود، میزان نزول آن هم معلوم نیست.


مهرزاد منتظری در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه فشار فروش عجیبی در بازار سرمایه وجود دارد، اظهار نمود: همان موج صعودی در بازار که شاخص کل را از یک میلیون واحد به دو میلیون واحد که کسی انتظار نداشت و به سبب فشار ورود نقدینگی اتفاق افتاد، این دفعه برعکس شده است و نقدینگی با سرعت درحال خروج از بازار است. به طوریکه حمایت هایی که این چند روز از بازار شده است هم کمکی به توقف این روند نمی کند.
وی به این پرسش که ممکنست شاخص بورس تا چه میزانی کاهش داشته باشد، پاسخ داد: همانطور که پیش بینی اینکه بورس تا چه حدی صعود می کند امکان پذری نبود، معین نیست آخر نزول بازار کجاست و نمی توان گفت تا چه زمانی ادامه دارد.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به جمع شدن صف فروش برخی سهم ها در روز گذشته اظهار نمود: بازار باید قوی حمایت شود و برای این حمایت باید پولی وارد بازار شود که همه صف های فروش را جمع کند. بدین سبب به پول زیاد نیاز است برای اینکه تا کنون پول زیادی از بازار خارج شده است. اگر دولت هنوز پشت بازار است نباید تجهیز منابع سخت باشد. باید دید این کار را می کند یا خیر. برای اینکه این بازار با حرف درست نمی گردد.
منتظری با اعلان اینکه سفارش به صورت کلان به سهام داران امکان پذیر نیست، اظهار داشت: اگر سهام داران سهم های ارزشمندی دارند، فروختن سهم هایشان با این قیمت منطقی نیست و باید گفت برخی سهم ها باردیگر رشد می کنند و در افق چند ماهه ضرر را جبران میکند. اما سهم هایی هم هستند که قیمت آنها با ارزش واقعیشان فاصله دارد و نمی توان به آینده آنها امیدوار بود.1399/06/03
13:37:38
5.0 از 5 امتیاز
1790
تگهای خبر: ارز , بازار , دولت , سهام
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات