ثبت بدترین عملكرد اقتصادی تاریخ سوئیس

ثبت بدترین عملكرد اقتصادی تاریخ سوئیس ساسان گستر: اقتصاد سوئیس بیش از هشت درصد كوچك شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از بلومبرگ، رشد اقتصادی سوئیس در سه ماهه دوم امسال در شرایطی به منفی ۸.۲ درصد رسید که پیش بینی ها حکایت از رشد اقتصادی منفی ۷.۸ درصدی این کشور داشت. این رشد هم چنین ۶.۴ درصد کمتر از رشد ثبت شده این کشور در سه ماهه نخست سال جاری بوده است و بدترین رشد اقتصادی فصلی سوئیس از زمان ثبت آمارهای مربوطه در سال ۱۹۸۰ تابحال شمرده می شود.
سوییس نیز به مانند سایر همسایگان خود قرنطینه سراسری و محدودیت های گسترده در کارهای کسب و کارها وضع کرده که همین مساله سبب کاهش شدید تقاضای مصرفی و جریان سرمایه ای شده است. در میان بخش های مختلف، سرمایه گذاری با رشد منفی ۱۱.۷ درصدی بدترین عملکرد را در میان بخش های مختلف داشته است و بعد از آن نیز مصارف شخصی با منفی ۴.۷ درصد و ساخت و ساز با منفی چهار درصد قرار دارند.
مخارج دولت طی این مدت ۰.۲ درصد افزایش یافته است که ۰.۶ درصد بیشتر از زمان مشابه فصل قبل است. با این وجود کاهش تقاضای خارجی برای کالاهای ساخت سوئیس در طول این مدت، تاثیر زیادی در کاهش رشد این کشور داشته است. صادرات سوئیس در دومین فصل سال ۳.۷ درصد و واردات این کشور ۲.۹ درصد کاهش داشته است.
انجمن صنایع ماشینی این کشور در یادداشتی هشدار داده است ۸۰ درصد اعضایش مجبور شده اند برای تداوم کارهای خود از دولت درخواست کمک کنند. این انجمن رشد اقتصادی امسال سوییس را منفی ۶.۷ درصد پیش بینی کرده و افزوده است تا سال آینده رشد به محدوده مثبت باز نخواهد گشت.
متوسط رشد اقتصادی فصلی سوئیس در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۴۴ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه پایانی سال ۱۹۹۹ با ۲.۴ درصد و پایین ترین نرخ رشد ثبت شده نیز رشد منفی ۱.۹ درصد سه ماهه پایانی سال ۲۰۰۸ بوده است.
بمنظور کمک به تقویت رشد اقتصادی و افزایش رقابت پذیری تولیدکنندگان خارجی، بانک مرکزی سوییس به طرز فعالانه ای وارد بازار ارز شده و نرخ بهره را نیز به منفی ۰.۷۵ درصد کاهش داده است که کمترین نرخ بهره تاریخ این کشور شمرده می شود.1399/06/10
17:46:52
5.0 از 5 امتیاز
1689
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات