یك مقام مسئول در شبكه بانكی:

۲ میلیون تن سیمان پروژه های وزارت راه و شهرسازی تأمین مالی شد

۲ میلیون تن سیمان پروژه های وزارت راه و شهرسازی تأمین مالی شد به گزارش ساسان گستر مدیر امور اعتباری بانك عامل بخش مسكن جزئیات مربوط به مشاركت این بانك در جهت تأمین بخشی از سیمان مورد نیاز پروژه های راه و مسكن وزارت راه و شهرسازی را اعلام نمود.به گزارش ساسان گستر به نقل از بانک عامل بخش مسکن محمد حسن علمداری اظهار داشت: بر مبنای صورت جلسه ای که در تاریخ ۲۷ شهریور ۹۷ تنظیم شده بود مقرر شد تأمین مالی خرید ۲ میلیون تن سیمان مورد نیاز پروژه های وزارت راه و شهرسازی توسط بانک مذکور صورت پذیرد که بر مبنای قیمت های روز مربوط به آن زمان نرخ هر تن سیمان حدود یک میلیون ریال تعیین شد.
علمداری اضافه کرد: بعد از رفع ابهامات و فراهم آمدن مقدمات مورد نیاز، عرضه تضمین نامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در مورد ضمانت یا پرداخت اصل و سود مطالبات و معرفی پروژه های حائز شرایط بر مبنای متمم قرارداد مورخ ۱۵ دیماه سال ۹۸، مقرر شد تسهیلاتی به میزان ۲ هزار میلیارد ریال در چارچوب عقد مرابحه یک ساله (در آخر دوره تقسیط دو ساله) در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.
وی تصریح کرد: تا ابتدای شهریور ماه و مصادف با آغاز هفته دولت مجوز پرداخت ۱ میلیارد ریال از اقساط تسهیلات صادر گردیده است و مطابق قرارداد فیمابین وزارت راه و شهرسازی می تواند تا آخر تابستان سالجاری درخواست قسط سوم را هم به بانک ارائه نماید.
مدیر امور اعتباری بانک عامل بخش مسکن عقد تفاهم نامه برای پرداخت تسهیلات خرید سیمان مورد نیاز وزارت راه و شهرسازی را در جهت مأموریت های این بانک برای تأمین مالی بخش مسکن و ساختمان عنوان نمود.
به گفته علمداری از آنجائیکه بانک مذکور یک بانک تخصصی در حوزه مسکن و ساختمان است که با وزارت راه و شهرسازی در تأمین مالی پروژه های این حوزه همکاری تنگاتنگ، متقابل و نزدیکی دارد قراردادها و تفاهم نامه هایی از این دست در زمان های مختلف بین این بانک و وزارتخانه منعقد می شود.
وی با اشاره به تلاش هایی که در بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی برای پیشبرد برنامه های مربوط به حوزه مسکن و تأمین مالی این بخش صورت می گیرد اعلام نمود: همواره دو چالش اصلی در جهت تأمین مالی پروژه ها و سیاست های بخش مسکن پیش روی بانک تخصصی بخش مسکن قرار داشته است و به رغم آنکه این بانک، بانک تخصصی حوزه مسکن می باشد انتظاراتی در خصوص عملکرد آن بعنوان بانکی توسعه ای در این بخش هم وجود دارد. هر چند عملاً این بانک هم منابع خویش را با روشی همچون روش سایر بانکهای تجاری و با قیمت تمام شده بالا تأمین می کند. این در شرایطی است که تسهیلات پرداختی سایر بانکهای تجاری تسهیلاتی کوتاه مدت است و پول در کوتاه مدت به بانک با نرخ های سود بالاتر از تسهیلات پرداختی بانک در بعضی موارد بازمی گردد. اما دوره بازگشت پول پرداخت شده در چارچوب تسهیلات به بانک به علت دراز مدت بودن دوره بازپرداخت تسهیلات پرداختی از جانب این بانک طولانی است.


منبع:

1399/06/12
08:30:31
5.0 از 5 امتیاز
1666
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , دولت , سیاست
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات