وزیر نیرو اعلام كرد:

سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در تولید برق سرمایه گذاری شده است

سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در تولید برق سرمایه گذاری شده است به گزارش ساسان گستر وزیر نیرو اظهار داشت: در هفت سال گذشته، سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در بخش برق سرمایه گذاری شده، درحالی كه در بعضی سال ها تحت شدیدترین تحریم ها بوده ایم.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، رضا اردکانیان در مراسم «آغاز بهره برداری از طرح های ملی وزارت نیرو» که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رئیس جمهور برگزار شد، تصریح کرد: امروز پنجمین سد مخزنی کشور بعد از استان های خراسان جنوبی، ایلام، آذربایجان غربی و کرمانشاه در بستان آباد آذربایجان شرقی افتتاح می شود.
وی اضافه کرد: سد کلقانچای در این شهر (بستان آباد) که در سیلاب این استان امتحان خویش را پس داده، ۵۰۰ میلیارد تومان برای این سد سرمایه گذاری شده است.
وزیر نیرو افزود: قول داده ایم که در دولت های یازدهم و دوازدهم هر ۵۰ روز یک سد مخزنی افتتاح نماییم.
اردکانیان، پروژه بعدی را افتتاح نهمین نیروگاه گازی کشور عنوان نمود و اضافه کرد: این نیروگاه در کرمانشاه به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات و سرمایه گذاری ۲۳۷۰ میلیارد تومانی به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینکه از آغاز سالجاری تابحال ۱۳۰۹ مگاوات تولید برق به مدار این شبکه وارد شده است، خاطرنشان کرد: سال جاری تابحال ۱۱ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صرفا در تولید برق داشته ایم.
به گفته وزیر نیرو، در هفت سال قبل سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در بخش برق سرمایه گذاری شده است، درحالی که در بعضی سال ها تحت شدیدترین تحریم ها بوده ایم. به صورت متوسط سالانه ۲۵۰۰ مگاوات ظرفیت جدید به شبکه برق اضافه شده است.
اردکانیان، سومین پروژه ای که امروز به بهره برداری می رسد را بهره برداری از نهمین و دهمین نیروگاه های برق تجدیدپذیر در استان اردبیل دانست و اضافه کرد: تابحال ۴۲ مگاوات برق تجدیدپذیر با سرمایه بخش خصوصی در عرصه تولید برق خورشیدی به شبکه برق وارد شده است. همینطور پست ۲۳۰ کیلوولتی اردبیل هم با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان امروز افتتاح می شود.
وی خاطرنشان کرد: مجموع سرمایه گذاری های انجام شده در طرح هایی که امروز در سه استان به بهره برداری می رسد ۳، ۲۵۰ میلیارد تومان است.
وزیر نیرو اظهار داشت: سال جاری ۲۰۰ طرح ساخت وسازی و ۲۵۰ طرح سازوکاری را به بهره برداری می رسانیم.
اردکانیان بیان نمود: روز گذشته کلنگ راه اندازی نخستین سد مجازی را در تهران با همکاری شهرداری تهران به زمین زدیم به این معنا که معادل سد امیرکبیر و سد کرج، از هدررفت آب جلوگیری کرده و منابع آب زیرزمینی در زمین باقی می ماند؛ این کار از فرونشست زمین هم جلوگیری می کند. همینطور ۳۸۰ میلیون مترمکعب طی یک بازه ۱۰ ساله پساب تصفیه شده را برای آبیاری فضای سبز تهران به شهرداری تحویل می دهیم.


منبع:

1399/06/14
10:59:33
5.0 از 5 امتیاز
1664
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات