این تازه شروع ریزشهای دلار است

این تازه شروع ریزشهای دلار است ساسان گستر: كارشناس ارشد ارزی بانك ˮآی جیˮ معتقد می باشد ارزش دلار تا سال آینده كاهش شدیدی خواهد داشت.


به گزارش ساسان گستر به نقل از رویترز، دلار در ماه های اخیر با کاهش تمایل معامله گران برای خرید آن روبه رو شده و بخش زیادی از ارزش خودرا از دست داده است تا جایی که ارزش دلار در مقابل همتایان مهمش بطور متوسط ۱۱ درصد نسبت به قله سال قبل کاهش داشته است. اولف لیندهال- کارشناس ارشد ارزی در بانک "آی جی" معتقد می باشد که روند ریزش دلار در ماه های پیش رو نیز ادامه خواهد داشت تا جایی که احیانا ارزش آن حدود ۳۶ درصد در مقابل دیگر ارزها کاهش خواهد یافت.
لیندهال با اعلان اینکه ریزش های اخیر، پیش درآمدی بر یک روند طولانی خواهد بود، اضافه کرد: رفتار صندوق های پوشش ریسک نشان میدهد که اعتماد آنها نسبت به دلار کمتر شده است. در ایام اخیر از شتاب ریزش دلار کاسته شده است اما باتوجه به فاکتورهای کلان اقتصاد آمریکا نظیر رشد پایه پولی، کسری بودجه و نتایج کرونا روی رشد اقتصاد، مسیر روشنی پیش روی دلار نخواهد بود.
لیندهال با اشاره به پیش بینی بانک "گلدمن ساکس" برای رسیدن هر یورو به ۱.۳۰ دلار تا سال ۲۰۲۳ نیز اضافه کرد: نرخ بهره پایین در کنار تزریق نقدینگی سنگین دو عاملی هستند که فشار زیادی را متوجه دلار خواهند ساخت.
جرون بلوکلند- مدیر سبد دارایی در صندوق سرمایه گذاری " روبکو" نیز اظهار داشت: رشد اقتصادی در کشورهای رقیب دلار از رشد اقتصادی آمریکا بهتر خواهد بود و به تدریج، این مساله دلار را در لاک دفاعی فرو خواهد برد. این ریزش تاثیرات زیادی روی بازارهای مالی خواهد داشت. در آمریکا نیز صادرکنندگان از این وضعیت منتفع خواهند شد.
با این وجود ریک رایدر- کارشناس ارشد سرمایه گذاری در موسسه سرمایه گذاری بلک راک معتقد می باشد دلار در هفته های پیش رو روندی نزولی خواهد داشت اما صحبت از ریزش سنگین دلار در مقابل دیگر ارزها خیلی واقع گرایانه نیست چونکه دلار هنوز از موقعیت بسیار نیرومندی در میان ارزهای جهانی و نظام مالی برخوردارست.
منبع:

1399/06/17
12:38:26
5.0 از 5 امتیاز
1657
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بازار , بانك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات