معاون وزیر صمت خبر داد

وجود ۱۳هزار طرح نیمه تمام بالای ۶۰درصد پیشرفت فیزیكی در كشور

وجود ۱۳هزار طرح نیمه تمام بالای ۶۰درصد پیشرفت فیزیكی در كشور معاون وزیر صمت اظهار داشت: الان بیش از 13 هزار طرح نیمه تمام بالای 60 درصد پیشرفت فیزیكی در كل كشور وجود دارد كه بر طبق بررسی های انجام شده مدت زمان اجرای این پروژه ها بالاستبه گزارش ساسان گستر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی در جمع رؤسای سازمان صنعت، معدن و تجارت منطقه ۳ (استان های قم، البرز، قزوین، مازندران، مرکزی و سمنان) گفت: مهمترین موضوع کشور در این شرایط تامین ارز است، پس موضوع اول وزارتخانه توسعه صادرات و مدیریت در واردات است. هر اقدام و فکری که برای توسعه صادرات و مدیریت واردات مفید و مؤثر باشد، باید پیگیری نماییم و ما از هر ایده ای در این خصوص استقبال می نماییم.
وی اشاره کرد: جهت کاهش ارزبری، نهضت ساخت داخل در برنامه های وزارتخانه بطور جدی دنبال شد.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: ۱۴۲ محصول وارداتی مهم در بخش تولید شناسایی شده است و ما دو اقدام برای آن برنامه ریزی کرده ایم، اول تکمیل طرح های نیمه تمامی که این ۱۴۲ محصول را می خواهند تولید کنند و برنامه دوم سوق دادن سرمایه گذاران جدید به تولید این محصولات است.
زرندی همین طور اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده و موافقت کمیسیون اقتصادی دولت محدودیت ها برای مشوق های صادرات مواد خام و کالاهای واسطه ای را تصویب کرد.
وی افزود: الان بیش از ۱۳ هزار طرح نیمه تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در کل کشور وجود دارد که بر طبق بررسی های انجام شده مدت زمان اجرای این پروژه ها بالاست و باید استانها تلاش کنند این زمان کوتاه تر شود.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در طرح های مهم که منجر به کاهش ارزبری و یا قطع واردات می شود، باید استانها با پیگیری و بررسی مشکلات واحد در سطح استان و یا ملی به پایان سریع آن کمک کنند.
زرندی همین طور درباب مسائل محیط زیست اظهار داشت: ما ضمن تاکید فراوان به رعایت مسائل زیست محیطی معتقدیم، باید بازبینی در بعضی از موضوعات محیط زیست و تولید صورت گیرد، چونکه بعضی از این مقررات موانعی را برای تولید به وجود آورده است.
زرندی در آخر اشاره کرد: جمع بندی مجوزها و رویه های مخل بیرونی حوزه صنعت، معدن و تجارت و ارائه راهکارهای پیشنهادی را آماده کرده کردیم تا برای رفع آن اقدام نماییم.

1399/06/25
23:33:52
5.0 از 5 امتیاز
1450
تگهای خبر: ارز , تجارت , تولید , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات