سبدگردان های غیرمجاز چگونه كلاهمان را برمی دارند؟

سبدگردان های غیرمجاز چگونه كلاهمان را برمی دارند؟ به گزارش ساسان گستر مركزی یك كارشناس فعال در حوزه بورس اظهار داشت: برخی افراد با عنوان سبدگردان به صورت غیرقانونی فعالیت می نمایند و خیلی از افراد هم بدون آگاهی به این سودجویان اعتماد می كنند، در حالیكه سبدگردانی باید توسط شركت های رسمی صورت گیرد.


علی اروجلو در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در امتداد سبدگردانی بورسی برخی شرکت ها به صورت رسمی و برخی به صورت غیررسمی فعالیت می نمایند که شرکت های رسمی در شهرستان ها بعنوان نمایندگی دفتر مرکزی فعالیت می نمایند و باتوجه به توافق موجود در قرارداد فی درخلال شرکت و شخص، سبدگردانی را در بازه زمانی مشخص و با یک مبلغ پایه انجام می دهند.
وی ادامه داد: برمبنای بندی که در قرارداد گنجانده شده، درصدی از سود حاصله متعلق به شرکت سبدگردان است که این قیمت ها در شرکت های مختلف یکسان نیست و طبق توافق دوطرفه انجام می شود.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: کارگزاری هایی نیز در سطح شهر فعال می باشند که سبدگردانی را با مجوز انجام می دهند.
اوروجلو با اعلان اینکه افرادی نیز هستند که به صورت غیرقانونی و بدون مجوز، سبدگردانی را انجام می دهند، افزود: بعضی از این افراد به صورت غیررسمی و غیرقانونی و بدون داشتن مجوز از سازمان بورس، سبدگردانی بورسی انجام می دهند که نمونه تبلیغات این افراد در آگهی های مختلف و همین طور سایت دیوار و شبکه های اجتماعی دیده می شود.
وی با اشاره به اینکه مجوز سبدگردانی به شخص داده نمی گردد و تنها به شرکت یا همان مجموعه دارای عنوان حقوقی ارائه می شود، افزود: برخی افراد سودجو با انجام سبدگردانی به صورت غیرمجاز، تقاضای دریافت سود بالا نیز دارند و از سویی با ترفندهای خاص گاها یا خودرا در ضرر احتمالی شریک نمی کنند یا درصد کمی از ضرر را تقبل می کنند. گاهی نیز ممکنست قراردادهای دست نویس بین دو طرف منعقد شود که البته جنبه قانونی ندارد و مردم به جهت ناآگاهی در دام این افراد گرفتار می شوند.
این کارشناس بازار سرمایه، اشاره کرد: حفظ و صیانت از نام کاربری و رمز عبور هر شخص بر عهده خود اوست و نباید این اطلاعات در اختیار شخص ثالث قرار گیرد چونکه در اختیار قرار دادن این اطلاعات به غیر، اساسا عواقبی هم دارد.
اوروجلو افزود: در مواردی متاسفانه اشخاص سرمایه خودرا در اختیار این سودجوها قرار می دهند و سودجویان ماهیانه مبالغی بعنوان سود به سرمایه گذار می دهند که تمامی این اقدامات اشتباه و برخلاف قانون است.
منبع:

1399/06/26
11:39:50
5.0 از 5 امتیاز
1628
تگهای خبر: بازار , سایت , شركت , مجوز
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات