ابراز نگرانی بانك مركزی انگلیس از پیامدهای كرونا

شرایط عادی نیست

شرایط عادی نیست بانك مركزی انگلیس ریسكهای ناشی از كرونا را غیرعادی و محیط اقتصاد را ناپایدار توصیف كرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از سی ان بی سی، بانک مرکزی انگلیس بعد از تصمیم خود برای حفظ نرخ بهره در سطح فعلی با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود شیوع کرونا، اقتصاد جهانی را با ریسک های بی سابقه ای مواجه کرده است و شرایط اقتصادی در وضعیت عادی قرار ندارد.
تمامی اعضای کمیته پولی بانک مرکزی از حفظ نرخ بهره در سطح ۰.۱ درصدی فعلی و تداوم برنامه خرید اوراق قرضه تا سقف ۷۴۵ میلیارد پوند حمایت کردند. با این وجود این کمیته برای اولین بار از بررسی احتمال کاهش نرخ بهره به سطح منفی آگاهی داده است.
اقتصاد انگلیس علاوه بر کرونا با ریسک عدم توافق با اتحادیه اروپا نیز مواجه می باشد و این کشور هنوز نتوانسته بعد از خروج خود از اتحادیه اروپا به توافقی با بروکسل بر سر چگونگی روابط دوجانبه در آینده برسد. اقتصاد انگلیس در سه ماهه دوم امسال ۲۰.۴ درصد کوچک شده بود که بدترین عملکرد اقتصادی ثبت شده تاریخ این کشور از زمان ثبت آمارهای مربوطه شمرده می شود.
بااینکه وضعیت شیوع ویروس کرونا در انگلیس نسبت به دوره اوج خود بسیار بهتر شده اما این کشور هنوز پنجمین کانون اصلی درگیر با کرونا در جهان است و چشم انداز اقتصادی آن به تعبیر بانک مرکزی به طرز عجیبی نامطمین ارزیابی شده است. برخلاف بانک مرکزی آمریکا، بانک مرکزی انگلیس در بیانیه خود اعلام نموده است هنوز به برنامه قبلی خود در حفظ دستیابی به تورم دو درصدی پایبند است.
بانک مرکزی انگلیس در بخش دیگری از بیانیه خود پیش بینی کرده است اقتصاد این کشور امسال هفت درصد کوچک شود اما هنوز معین نیست این برآورد با در نظر گرفتن چه سناریویی درباب برگزیت انجام شده است. این بانک هم چنین انتظار دارد بهبود عمکرد بازار کار ادامه داشته باشد و بیش از ۷۰۰ هزار فرصت شغلی جدید تا آخر سال ایجاد شود.1399/06/28
14:39:46
5.0 از 5 امتیاز
1417
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بازار , بانك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات