آخرین وضعیت تزریق منابع صندوق توسعه ملی به بورس

آخرین وضعیت تزریق منابع صندوق توسعه ملی به بورس درحالی كه حدود دو هفته از خبر تزریق یك درصد از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار می گذرد، یكی از اعضای شورای عالی بورس اصرار كرد كه این مساله حتما اجرا می گردد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، کاهش های متوالی شاخص بورس مسئولان را بر آن داشت تا تصمیمات مختلفی برای به تعادل رساندن بازار سرمایه ستاندن کنند. یکی از این تصمیمات تزریق منابع صندوق توسعه ملی به این بازار بود.
در این راستا، مدتی پیش حسن قالیباف اصل - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار - اعلام نمود که این سازمان پیگیر نهایی شدن انتقال یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار است و بر این مساله اصرار کرد که اجرای این مصوبه در شرایط فعلی بازار برای بازارگردانی مداوم همه نمادها و افزایش نقدشوندگی بازار اتفاق بسیار خوبی است.
هرچند که رقم دقیق آن هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است اما پیگیری های ایسنا از این حکایت داشت که طبق مذاکرات صورت گرفته فعلا مقرر است این منابع از حساب های ریالی صندوق توسعه ملی نزد بانک ها تامین گردد و احیانا نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود. چندی پس از اعلام خبر مذکور، صندوق توسعه ملی نیز آمادگی خودرا برای پشتیبانی از بورس اعلام کرد اما هنوز خبری از تزریق این منبع نشده است.
در این راستا، حسین سلاح ورزی - یک عضو شورای عالی بورس - در گفت و گو با ایسنا، درمورد آخرین وضعیت تزریق یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار، توضیح داد: این طرح هنوز اجرا نشده و درحال درنوردیدن مراحل اداری است؛ اما بطور قطع اجرا خواهد شد.1399/07/06
18:30:58
5.0 از 5 امتیاز
1331
تگهای خبر: بازار , بانك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات