صعود بورسهای جهانی

صعود بورسهای جهانی بیشتر شاخصهای مهم بورسی جهان بالا رفتند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از رویترز، وزیر خزانه داری آمریکا بار دیگر برای رایزنی با دموکرات ها در مورد اجرایی شدن یک بسته حمایتی جدید به کنگره رفت. استیون منوچین با سازنده خواندن دیدار خود با نانسی پلوسی- رئیسکنگره، گفته است که به اجرایی شدن یک بسته حمایتی جدید امیدوار است: می خواهم بگویم که داریم به شکل جدی تلاش می نماییم تا این کار را انجام دهیم. فضای گفت و گوها عقلانی و آرام است و انتظار داریم به نقطه ای برسیم که مورد توافق هر دو طرف باشد.
یکی از اصلی ترین موارد مورد اختلاف دموکرات ها و جمهوری خواهان، میزان و چگونگی حمایت های نقدی از شهروندان آمریکایی است. دموکرات ها معتقدند پرداخت های نقدی از ۱۲۰۰ دلار در ماه باید به ۱۸۰۰ دلار در ماه افزایش پیدا کند که این مبلغ طبق پیشنهاد دموکرات ها به جای یک مرتبه پرداخت ماهانه در طول چهار پرداخت هفتگی و هر هفته ۴۵۰ دلار خواهد بود. جمهوری خواهان اما موافق پرداخت یارانه نقدی مستقیم با مبلغ کمتر و البته پرداخت ماهانه (در یک نوبت) هستند. اعتبار بسته حمایتی قبلی در ماه ژوئیه به پایان رسیده بود.
روند احیای اقتصاد جهانی در سه ماهه سوم سال باآنکه سرانجام بعد از ماه ها رشد منفی خیلی کم از سر گرفته شد اما آمارهای رشد کمتر از چیزی بودند که در خیلی از موارد انتظار می رفت و این رویه در صورت تداوم بدان معنا خواهد بود که رشد اقتصادی در سه ماهه پایانی سال هم کمتر از حد انتظار باشد. بازار کار و جمعیت بالای بیکاران یکی از اصلی ترین دغدغه های حال حاضر اقتصاددانان است و آنها نگران اند بدون رونق بازار کار، احیای کامل مخارج مصرفی و از سرگیری سرمایه گذاری ها ممکن نباشد. در صورتیکه جریان سرمایه های جدید در سطوح پایین فعلی باقی بمانند، مشکل نقدینگی بانکهای مرکزی را وادار خواهد ساخت تا به تزریق سنگین خود به بازار ادامه دهند و این مسئله دارای پیامدهایی روی حوزه تورمی و نرخ های بهره خواهد بود.
با نزدیک شدن به فصل سرما نگرانی ها از آغاز موج جدید تلفات کرونایی بالا گرفته است. سازمان بهداشت جهانی با اخطار نسبت به افزایش شمار قربانیان کرونا به دو برابر گفته است تنها راه مقابله موثر با این بیماری، وحدت رویه کشورهای جهان خواهد بود. این سازمان همینطور با اشاره به شدت گرفتن مجدد انتشار کرونا در اروپا گفته است اوضاع در آمریکا و آمریکای لاتین هم کماکان در شرایط بدی قرار دارد.
تابحال بیشتر از ۳۴ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۴۰۱ مورد مبتلا شدن به کرونا گزارش شده است که در این بین یک میلیون و ۲۲ هزار و ۳۵۱ نفر جان خویش را از دست داده اند. در میان کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با ۲۱۲ هزار و ۳۷۰ نفر، برزیل با ۱۴۴ هزار و ۱۰۳ نفر، هند با ۹۹ هزار و ۸۰۴ نفر، مکزیک با ۷۷ هزار و ۶۴۶ نفر و انگلیس با ۴۲ هزار و ۲۰۲ نفر بوده است.
انتشار کرونا در خیلی از کشورهای جهان به حد نگران کننده ای رسیده است. در انگلیس متخصصان بهداشتی نسبت به بروز موج سوم اخطار داده اند. در اسپانیا تلفات باردیگر دورقمی شده است. شمار دیگری از کشورهای اروپایی از احتمال اعمال مجدد بعضی از محدودیت های کرونایی اطلاع داده اند و بیم آن می رود که با وخامت اوضاع شاهد بازگشت قرنطینه های سراسری باشیم.
دنیس دایک- تحلیل گر بازار در موسسه " برایت تریدینگ ال ال سی" اظهار داشت: در ماهی که گذشت شاهد نوسانات بالایی در معاملات بودیم و این نوسانات سبب زیان قابل توجه بعضی از سهامدارانی شد که سهام پرریسک را خریداری نموده بودند. این زیان سبب ترس معامله گران از تکرار چنین اتفاقی شده و در نتیجه آنها با احتیاط بیشتری معامله می کنند که به معنای ورود جریان نقدینگی تازه کمتر به بازارهای بورسی خواهد بود.
بورس آمریکا
نمایندگان دموکرات در کنگره از کار بر روی یک بسته محرک جدید ۲.۴ تریلیون دلاری خبر دادند. بخش بزرگی از اعتبار این طرح پیشنهادی مربوط به مزایای بیکاری افرادی خواهد بود که بر اثر کرونا شغل خویش را از دست داده اند اما معلوم نیست جمهوری خواهان با چنین طرح بلندپروازانه ای موافقت کنند.
پیش از این بانک مرکزی آمریکا از حمایت تمام قد از بازار کار این کشور اطلاع داده بود. به قول جروم پاول- رئیس بانک مرکزی آمریکا باآنکه مخارج خانوارها و اشتغال زایی نسبت به چند ماه قبل در وضعیت بهتری قرار دارد اما شرایط در مقایسه با پیش از بحران آشکارا بد است و تا زمانی که مردم اطمینان لازم از غلبه بر همه گیری را به دست نیاورند خبری از احیای کامل نخواهد بود. تا آن زمان بانک مرکزی به اقدامات خود ادامه خواهد داد و تلاش خواهد نمود تا صدمه وارد شده به اقتصاد به حداقل ممکن برسد.
در وال استریت، همه شاخص ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۱۳ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۲۷ هزار و ۸۱۶.۹۰ واحد بسته شد.
شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۳۵ درصد صعود تا سطح ۳۳۷۴.۶۲ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۱.۴۲ درصد پیشروی در سطح ۱۱ هزار و ۳۲۶.۵۱ واحدی بسته شد.
تام لی- کارشناس امور مالی در موسسه فاندزرات گلوبال ادوایزرز اظهار داشت: به گمانم تا زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رفتار مضطربانه معامله گران ادامه خواهد داشت چون که دو رقیب انتخاباتی دیدگاه های کاملا متفاوتی در حوزه تجاری و اقتصادی با یکدیگر دارند و در نتیجه بازارها به افزایش یا کاهش شانس پیروزی بایدن و ترامپ واکنش های مختلفی از خود نشان خواهند داد.
بورس های اروپایی
در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۲۳ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۵۸۷۹.۴۵ واحد بسته شد. شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با ریزش ۰.۲۲ درصدی و ایستادن در سطح ۱۲ هزار و ۷۳۰.۷۷ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با صعود ۰.۴۱ درصدی در سطح ۴۸۲۴.۰۴ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۲۱ درصد بالا رفت و به ۶۷۳۰.۷۰ واحد رسید.
بورس های آسیایی
در معاملات بورس های آسیا، شاخص ها عملکرد مختلفی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با افت ۰.۰۱ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۱۸۵.۱۲ واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ ۰.۷۹ درصد بالا رفت و در سطح ۲۳ هزار و ۴۵۹.۰۵ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای کامپوزیت" کاهش ۰.۱ درصدی را تجربه نمود و در سطح ۴۵۸۷.۳۹ واحد بسته شد.
در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۹۸ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۵۸۷۲.۹۳ واحدی به کار خود خاتمه داد. در میان دیگر شاخصهای مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود.
نفت
در بازار طلای سیاه روند قیمت ها نزولی بود. هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با ۳.۵ درصد ریزش به ۳۸.۶۷ دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با افت ۰.۷۷ درصدی به ازای ۴۰.۸۶ دلار در هر بشکه مبادله شد.
طلا و نقره
همینطور در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا با صعود ۰.۹۹ درصدی نسبت به روز قبل در سطح ۱۹۰۴.۴۴ دلار معامله شد. هر اونس نقره با افزایش ۰.۸۲ درصدی به ازای ۲۳.۹۴ دلار مبادله شد.
منبع:

1399/07/11
14:01:00
5.0 از 5 امتیاز
1391
تگهای خبر: آمریكا , اشتغال , بازار , بانك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات