برای بازار سرمایه؛

بیش از ۲ میلیون نفر بوسیله سامانه سیگنال احراز هویت غیرحضوری شدند

بیش از ۲ میلیون نفر بوسیله سامانه سیگنال احراز هویت غیرحضوری شدند به گزارش ساسان گستر مدیرعامل یكی از شركت های دانش بنیان با اعلان اینكه سامانه احراز هویت غیرحضوری سیگنال، سهمی 90 درصدی در بین سامانه های احراز هویت غیرحضوری دارد، اظهار داشت: تا كنون بیش از 2 میلیون و 200 هزار نفر بوسیله سامانه سیگنال احراز هویت غیرحضوری شده اند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا دکتر علی رسولی زاده اظهار داشت: سامانه احراز هویت غیرحضوری سیگنال، تجربه منحصر به فردی برای کاربران ایجاد کرد و بستری برقرار شد تا در دوران شیوع کرونا، مردم بوسیله این سامانه بتوانند احراز هویت مربوط به بازار سرمایه را به صورت غیرحضوری انجام دهند.
وی با اعلان اینکه بعد از شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا در کشور و اعلام موضوع فاصله گذاری اجتماعی، نهادها و سازمان های مختلف به سمت احراز هویت غیرحضوری رفتند، اظهار نمود: سازمان بورس و شرکت سرمایه گذاری خط مقدم این مساله بودند، ضمن آنکه مقامات کشور درخواست پیاده سازی سریع سامانه ای برای احراز هویت غیرحضوری داشتند که ما باتوجه به زیرساخت های ایجادشده توسط گروه هوش مصنوعی و گروه نرم افزاری در مدت زمان کوتاهی این سرویس را عملیاتی کردیم.
رسولی زاده اشاره کرد: با همکاری شرکت سپرده گذاری مرکزی ارتباط لازم با نهادهای حاکمیتی برقرار شد و این سامانه شکل گرفت.
وی با اعلان اینکه احراز هویت غیرحضوری ۹۰ درصد هزینه های نهادها و مردم را می کاهد، اظهار داشت: در سامانه سیگنال عکس افراد با عکس موجود در سامانه ثبت احوال تطبیق داده می شود. سپس فرد فیلمی از خود بارگذاری می کند که هوش مصنوعی با بررسی نوع حرکت عضلات صورت هنگام خواندن متن مشخص شده، زنده بودن فرد را تشخیص می دهد.
مدیرعامل این شرکت با تاکید بر اینکه همین طور در این سامانه قابلیتی برای افرادی که فارسی زبان نیستند و یا سواد خواندن و نوشتن ندارند، به وجود آمده تا این افراد بتوانند با انجام ژست های حرکتی خواسته شده توسط سامانه، احراز هویت شوند، افزود: سیگنال با بهره گیری از تکنیک تحلیل بافت تصویر و جریان نوری تصویر، به ارزیابی دقیق اطلاعات دریافتی می پردازد.
وی افزود: در این سامانه، خدمات متنوع هوش مصنوعی در حوزه بینایی ماشین، پردازش تصویر، پردازش گفتار، پردازش ویدئو و غیره مورد استفاده قرار گرفته است.
این فعال حوزه فناوری افزود: علاوه بر احراز هویت، سیگنال، اطلاعات مربوط به حوزه های گوناگون سرمایه گذاری را در اختیار مردم قرار می دهد و هم اکنون نزدیک به ۴ میلیون نفر کاربران این سامانه هستند و بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر با بهره گیری از آن احراز هویت شده اند.
رسولی زاده اظهار نمود: رسیدن به این حجم از احراز هویت نیازمند تامین زیرساخت قوی سخت افزاری و نرم افزاریِ مورد نیاز هوش مصنوعی بوده است که شرکت ما در ضمن این سال ها آنرا فراهم آورده است.
برمبنای اعلام روابط عمومی شرکت دانش بنیان طراح سامانه احراز هویت غیرحضوری سیگنال، وی تصریح کرد: برنامه داریم در این سامانه بستری فراهم نماییم تا در حوزه خدمات مالی و بانکی نیز از این طریق روند احراز هویت غیرحضوری دنبال شود.
منبع:

1399/07/13
21:17:34
5.0 از 5 امتیاز
1277
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , خدمات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات