كرونا در حال كشاندن اقتصاد جهان به لبه پرتگاه

كرونا در حال كشاندن اقتصاد جهان به لبه پرتگاه به گزارش ساسان گستر یكی از گروه های مشورتی كشورهای عضو گروه ۲۰ خواهان مقابله فوری با كرونا شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از راشاتودی، یکی از زیرمجموعه های مشورتی گروه ۲۰ از اعضای این گروه خواسته است که در نشست آتی این گروه که به صورت مجازی و به میزبانی عربستان برگزار می شود، برای مقابله با کرونا و کاستن از تبعات سنگین این ویروس روی اقتصاد جهانی اقدامات فوری انجام دهند. این گروه که به گروه بی ۲۰ مشهور است در مجموع ۲۵ پیشنهاد را برای ارائه به اعضای گروه ۲۰ آماده کرده است که بخش بزرگی از این پیشنهادات روی مقابله با نابرابری متمرکز است.
به قول این گروه، تنها با انجام اقدامات صریح و هماهنگ در سطح کشورهای عضو گروه ۲۰ می توان امیدوار بود که اوضاع بهتر شود. این گروه با اشاره به احتمال تغییر ساختار تجارت جهانی به علت کرونا، نسبت به اختلال در زنجیره تأمین جهانی اخطار داده و خواستار همکاری بیشتر کشورها در این خصوص با یکدیگر شده است.
گروه بی ۲۰ همینطور در بیانیه خود از سران کشورهای عضو گروه ۲۰ خواسته است تا با کنار گذاشتن سیاست های حمایت گرایانه، چندجانبه گرایی را در دستورکار خود قرار دهند تا از این طریق به افزایش رشد اقتصادی جهان کمک گردد.
در همین رابطه، یوسف البنیان- نماینده عربستان در این گروه با اشاره به اینکه اقتصاد جهانی در یکی از بدترین شرایط یک قرن اخیر خود قرار دارد، اضافه کرد: واقعیت این است که اقتصاد جهانی به علت کرونا در لبه پرتگاه قرار دارد و شرایط در حال بدتر شدن هم هست. انتظار می رود در سال های آینده وضعیت بهتر شود اما بعضی از مشکلات نظیر تنش های تجاری، کاهش بهره وری و بیشترین شدن میزان نابرابری می توانند روی اقتصاد جهان تأثیر منفی بگذارد.
لازم به ذکر است که گروه ۲۰ شامل کشورهای آلمان، آمریکا، آرژانتین، استرالیا، برزیل، چین، اندونزی، فرانسه، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، هند، انگلیس، ایتالیا، ژاپن، کانادا، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، ترکیه و اتحادیه اروپا است.
منبع:

1399/07/15
11:52:29
5.0 از 5 امتیاز
1423
تگهای خبر: آمریكا , تجارت , سیاست
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات