رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران خبر داد؛

تخفیف ۵۰ درصدی نظام مهندسی به طرح ملی مسكن

تخفیف ۵۰ درصدی نظام مهندسی به طرح ملی مسكن به گزارش ساسان گستر رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از تخفیف ۵۰ درصدی تعرفه خدمات نظام مهندسی به پروژه های طرح اقدام ملی مسكن اطلاع داد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، سعید سعیدیان امروز در نشست خبری تشریح برنامه های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به اینکه با شهرداری تهران توافق کرده ایم تا از این پس برای کلیه پروژه ها و ساختمان ها، شناسنامه فنی -ملکی صادر شود، اظهار داشت: از این پس کلیه پروانه های صادره در سطح شهر تهران به صورت چهار ناظره اجرا می شود.
وی درباره تعرفه خدمات نظام مهندسی اظهار داشت: تعرفه فعلی کفاف انطباق با واقعیت های امروز تهران را ندارد و به دنبال بروز رسانی آن هستیم.
رئیس سازمان نظام مهندسی تهران اضافه کرد: اگر تعرفه ها با واقعیت منطبق نباشد یا بر کیفیت کار اثر می گذارد یا حرفه مندان واقعی از این حرفه دور می شوند.
سعیدیان درباره گودهای ساختمانی پایتخت اظهار داشت: ۲۸۰ گود رها شده در تهران داریم که ۱۰۰ گود آن پرخطر است و لزوم دارد هر چه سریع تر برای آن فکری شود. شهرداری وارد این ماجرا شده و به صاحبان این املاک اخطار جدی داده است.
وی در مورد ریزش گود خیابان ابوذر منطقه ۱۷ تهران اظهار داشت: متأسفانه ریزش این گود ساختمانی خسارات جانی و مالی داشت. مهندس ناظر کاری جز گزارش دادن نمی توانست انجام دهد و هنگام ریزش هم در محل پروژه حضور داشته است. وی سه بار پیش از این اخطار داده بود، این در شرایطی است که مهندس ناظر ابزاری چون اطلاع دادن به شهرداری ندارد، ولی مهندس ناظر را دستگیر کرده اند و در زندان است.
رئیس نظام مهندسی تهران خاطرنشان کرد: وقتی گودی برداشته می شود همه مهندسان ناظر اصرار دارند که هر چه سریع تر پروژه از حالت گود خارج شده و وارد ساخت شود، ولی در این پروژه، مالک درخواست تجمیع با واحدهای دیگر را داده بود که شهرداری موافقت کرده بود، بنابراین پروژه در حالت گود، طولانی مدت باقی ماند.
وی درباره تخلف ۴۰ میلیارد تومانی سال ۹۴ اظهار داشت: این مبلغ را هیئت مدیره وقت سازمان نظام مهندسی تهران برای یک پروژه بافت فرسوده در بانک خصوصی وابسته به شهرداری تهران سرمایه گزاری نموده بود که این پروژه با شکست روبرو شد و بانک مذکور هم این پول را بعنوان وثیقه برداشت کرد. در حال دادگاه ۴۰ میلیارد تومان را بلوکه کرده و نه بانک مذکور می تواند آنرا برداشت کند و نه نظام مهندسی؛ با این وجود همچنان سود متعلقه به این ۴۰ میلیارد تومان به حساب سازمان نظام مهندسی تهران واریز می شود.
سعیدیان با اشاره به اینکه ۵۵۰ هزار مهندس عضو نظام مهندسی کشور هستند، اظهار داشت: این سازمان بزرگترین NGO کشور بوده و در تهران ۱۲۰ هزار مهندس عضو آن هستند اما عرصه کار برای آنها فراهم نیست و اکثراً در خارج از حیطه تحصیلی خود اشتغال دارند.
وی در مورد امضا فروشی اظهار داشت: این تخلف به معنای مصطلح آن وجود ندارد و دستورالعمل ها و شیوه نامه هایی که داریم در خصوص واگذاری پروژه های بزرگ تر و متراژ بیشتر منجر به امضا فروشی شده است، بنابراین با همکاری معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، اصلاحاتی در شیوه نامه ها در دست اقدام داریم تا افراد بر مبنای سوابق کاری پروژه دریافت نمایند، نه بر مبنای تعداد مهندس بیشتر.
رئیس نظام مهندسی تهران در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص تخفیف خدمات نظام مهندسی برای پروژه های طرح ملی مسکن اظهار داشت: تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی امضا شده و کسانی که در این پروژه ها وارد شوند، ۵۰ درصد تخفیف خدمات دریافت می کنند اما در ازای آن ۵۰ درصد از ظرفیت آن شرکت اشغال خواهد شد. ضمن اینکه مهندسان ما در طرح اقدام ملی مسکن حضور دارند و مردم می توانند تفاوت کیفیت مسکن مهر با طرح اقدام ملی را به علت مهندسی سازی این طرح مشاهده کنند.
منبع:

1399/07/27
11:42:39
5.0 از 5 امتیاز
1222
تگهای خبر: ابزار , اشتغال , بانك , خدمات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات