تمهیدات بانك مركزی برای كاهش مراجعات حضوری مردم به شعب بانك ها

تمهیدات بانك مركزی برای كاهش مراجعات حضوری مردم به شعب بانك ها ساسان گستر: تمهیدات ویژه بانك مركزی با هدف تسهیل استفاده مردم از درگاه های غیر حضوری باتوجه به شیوع ویروس كرونا به شبكه بانكی ابلاغ گردید.


به گزارش ساسان گستر به نقل از بانک مرکزی، این بانک با توجه به شرایط خاص بهداشتی کشور و موج سوم کرونا و با هدف مدیریت، کنترل و پیش گیری از شیوع ویروس کرونا و بمنظور تسهیل استفاده هم میهنان گرامی از درگاه های غیر حضوری و کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب و دستگاه های خودپرداز؛ در بخشنامه ای لزوم رعایت تمهیداتی را به شبکه بانکی ابلاغ نمود. در این بخشنامه آمده است؛ - سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) بوسیله درگاه های اینترنتی و خودپردازها در هر شبانه روز از مبدا هر کارت به شصت میلیون ریال افزایش یابد. لازم به ذکر است میزان کارمزد انتقال وجه بیش از سی میلیون ریال به صورت پلکانی لحاظ خواهد شد. - سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت بوسیله پرداخت سازها از ده میلیون ریال به سی میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیمکارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است. باتوجه به خطرات ناشی از سوء استفاده های احتمالی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست. لازم به ذکر است در صورت پیوستن بانک ها و پرداخت سازها به هاب فناوران مالی، این سقف می تواند تا مبلغ پنجاه میلیون ریال افزایش یابد. - امکان تمدید تاریخ انقضا کارت های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری تا آخر سال ۹۹ و به مدت یکسال بلامانع است. لازم است اقدامات لازم برای احراز هویت غیرحضوری و اطلاع رسانی به مشتریان صورت پذیرد.

- سقف صدور کارت هدیه تا اطلاع ثانوی و به صورت موقت به بیست میلیون ریال افزایش یابد. شایان ذکر است این بخشنامه جایگزین بخشنامه های قبلی است و رعایت مفاد این بخشنامه تا اطلاع ثانوی لازم الاجرا بوده و بازگشت به وضعیت عادی با ابلاغ این بانک صورت خواهد گرفت.


منبع:

1399/08/03
20:51:29
5.0 از 5 امتیاز
1207
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , دستگاه
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات