بانك مركزی آمریكا اعلام كرد

اقتصاد فاصله بسیاری با سطح پیش از كرونا دارد

اقتصاد فاصله بسیاری با سطح پیش از كرونا دارد بانك مركزی آمریكا با اشاره به تصمیمی برای اتخاذ رویكرد تورمی منعطف تر اعلام نمود: اقتصاد هنوز فاصله بسیاری با سطح خود در زمان پیش از آغاز بحران كرونا دارد كه سیاست فعلی را تا زمان ثبات بخشی به بازار ادامه خواهد داد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از سی ان بی سی، بانک مرکزی آمریکا در نشست هفتگی خود همانطور که انتظار می رفت نرخ بهره را بدون تغییر در محدوده صفر تا ۰.۲۵ درصد فعلی حفظ و اعلام نمود اقتصاد هنوز فاصله بسیاری با سطح خود در زمان پیش از آغاز بحران کرونا دارد. این بانک با اشاره به تحولات مثبت در بازار کار و میزان کارهای اقتصادی آنها را برای احیای کامل اقتصاد حیاتی دانسته است.
جروم پاول- رئیس بانک مرکزی آمریکا با اشاره به اقدامات انجام شده توسط فدرال رزرو برای حفظ و تقویت رشد اقتصادی معتقد می باشد که کارهای زیادی وجود دارد که بانک مرکزی می تواند برای حمایت بیشتر از رشد اقتصادی انجام دهد. وی ادامه داد: برخی می پرسند آیا ما تا آخرین گلوله را شلیک کرده ایم؟ به آنها می گویم که خیر و ما هنوز کارهای دیگری می توانیم انجام دهیم. به بازارها این اطمینان را می دهم که با تمام توان در کنارشان خواهیم ایستاد تا بر این وضعیت دشوار غلبه نماییم.
هر چند که بانک مرکزی آمریکا بزرگ ترین بسته حمایتی را در میان تمامی بانکهای مرکزی جهان اجرا و از زمان آغاز بحران کرونا تا حالا حدود چهار تریلیون دلار به اشکال مختلف به بازارها تزریق کرده است اما بعضی از کارشناسان این اقدامات را ناکافی دانسته اند. در سه ماهه سوم امسال اقتصاد آمریکا ۳۳.۱ درصد رشد کرد تا به بالاترین رشد فصلی ثبت شده تاریخی خود برسد اما بزرگ ترین اقتصاد جهان با توجه به این رشد هنوز نتوانسته است به وضعیت پیش از کرونا باز گردد و مذاکرات بین دولت و کنگره برای اجرای یک بسته حمایتی دیگر تا حالا راه به جایی نبرده است.1399/08/16
13:10:42
5.0 از 5 امتیاز
1061
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات