آخرین وضعیت صادرات، سرمایه گذاری و تولید در مناطق آزاد

آخرین وضعیت صادرات، سرمایه گذاری و تولید در مناطق آزاد از سال 1392 تا حالا میزان سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی حدود 5.5 میلیارد دلار بوده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، بررسی آخرین وضعیت عملکرد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از سال ۱۳۹۲ تا اختتام شش ماهه اول امسال بر طبق اطلاعات دریافتی ایسنا از شورای عالی مناطق آزاد از این قرار بوده که میزان سرمایه گذاری داخلی ریالی حدود ۸۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و سرمایه گذاری داخلی ارزی ۲۶ میلیارد دلار است. میزان سرمایه گذاری خارجی نیز به ۵.۵ میلیارد دلار رسیده است.

صادرت ۱۳۴ میلیارد دلاری
همچنین صادرات از مبدا مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به خارج از کشور طی سال ۱۳۹۲ تا حالا ۱۳۴.۴ میلیارد دلار و صادرات به سرزمین اصلی ۳۹ میلیارد دلار گزارش شده است.
در حوزه تولید و فناوری نیز تعداد واحدهای تولیدی حدود ۲۲۸۱ واحد و واحدهای تولیدی فناور و نوپای نوآور ۶۳۷ واحد اعلام شده است.

اوضاع سرمایه گذاری و صادرات در مناطق آزاد تجاری و صنعتی
اما تفکیک میزان سرمایه گذاری برای مناطق آزاد تجاری و صنعتی از سال ۱۳۹۲ تا پاین ۶ ماه اول امسال نشان میدهد که میزان سرمایه گذاری داخلی ریالی ۴۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و سرمایه گذاری خارجی ۱.۸ میلیارد دلار است.

در بخش صادرات از مبدا مناطق به خارج از کشور ۵.۴ و صادرات به سرزمین اصلی ۶.۸ میلیارد دلار می رسد.

در مناطق آزاد تجاری و صنعتی تعداد واحدهای تولیدی فعال ۱۶۸۲ واحد و واحدهای تولیدی فناور و نوپای نوآور نیز ۶۳۷ واحد است.

در مناطق ویژه چه می گذرد؟
این در حالی است که در مناطق ویژه اقتصادی از سال ۱۳۹۲ تا آخر سال گذشته، سرمایه گذاری داخلی ریالی ۴۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و سرمایه گذاری داخلی ارزی ۲۶ میلیارد دلار و همین طور سرمایه گذاری خارجی ۳.۷ میلیارد دلار گزارش شده است.

در مناطق ویژه اقتصادی صادرات از مبدا مناطق به خارج از کشور ۱۲۹ میلیارد دلار و به سرزمین اصلی ۳۲ میلیارد دلار است و تعداد واحدهای تولیدی فعال در این مناطق نیز به ۵۹۹ واحد می رسد.
1399/08/26
14:32:30
5.0 از 5 امتیاز
1176
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات