یك مقام مسئول:

تولیدات شهرك های كشاورزی به ۶۰۰ هزارتن می رسد

تولیدات شهرك های كشاورزی به ۶۰۰ هزارتن می رسد به گزارش ساسان گستر مدیرعامل شركت شهرك های كشاورزی اظهار داشت: تا آخر سال جاری میزان تولیدات این شهرك ها به 600 هزار تن می رسد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، علی اشرف منصوری مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی در نشستی خبری با اعلان اینکه شهرک های کشاورزی بهشت سرمایه گذاری برای کسانی است که قصد دارند در حوزه کشاورزی سرمایه گذاری کنند، اظهار داشت: ما و همکارانمان بطور مستمر در حال ارائه خدمات به سرمایه گذاران در این عرصه هستیم.
این مقام مسئول با اشاره به توسعه واحدهای گلخانه ای در شهرک های کشاورزی اظهار داشت: بعنوان مثال در استان اردبیل پیش از این مقدار گلخانه ها یک تا دو هکتار بیشتر نبود اما هم اکنون تنها در مغان ۱۶۰۰ هکتار گلخانه داریم که به یک واحد تولیدی بزرگ تبدیل گشته است.
وی اشاره کرد: اگر قصد افزایش راندمان منابع آب و خاک را داریم بهترین راهکار توسعه گلخانه ها است. همین طور اگر به دنبال اشتغالزایی و حل معضل بیکاری در استانها هستیم، هیچ فعالیتی به اندازه کشت گلخانه ای در این عرصه مؤثر نیست و بطور متوسط هر گلخانه حداقل برای ۱۰ نفر اشتغال ثابت به وجود می آورد و برای برداشت محصولات گلخانه ای نیز برای ۲۰ تا ۳۰ نفر ایجاد اشتغال می کند. بدین سبب در هیچ حوزه ای ما نمی توانیم به این اندازه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم داشته باشیم.
منصوری با اشاره به اینکه در حوزه دام و طیور نیز شهرک هایی آماده واگذاری داریم، اظهار داشت: همکاران ما درخواست های ارائه شده از طرف سرمایه گذاران دراین زمینه را بررسی می کنند و آماده واگذاری آنها هستند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۱ هزار هکتار پرورش میگو در کشور انجام می شود، اظهار داشت: ما در شهرک های کشاورزی ۲۵ تا ۳۰ هزار هکتار عرصه را برای این منظور مطالعه و آماده کرده ایم و دراین زمینه نیز اطلاع رسانی های کافی و لازم انجام شده و آماده حضور سرمایه گذاران هستیم که این عرصه ها سه برابر عرصه هایی است که هم اکنون در کشور فعالیت می نمایند.
منصوری با اشاره به واگذاری های انجام شده در حوزه شهرک های کشاورزی اظهار داشت: تا حالا ۸ هزار و ۹۰۰ هکتار زمین را واگذار کرده ایم، ضمن اینکه بحث کنترل و نظارت را به دقت پیگیری می نماییم تا تخلفی صورت نگیرد و در پروسه نظارت تا حالا ۲ هزار هکتار زمین را خلعیت کرده ایم.
به گفته این مقام مسئول، ۵ هزار و ۶۰۰ تا ۵ هزار و ۷۰۰ هکتار از زمین ها در حال ساخت و ساز هستند و بسیاری از آنها به بهره برداری رسیده اند. در کنار این اقدامات فراخوان ها و واگذاری ها مرتب انجام می شود. همین طور عمده واگذاری ها طی دو تا سه سال اخیر اتفاق افتاده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی با اشاره به تسهیلات بانکی ارائه شده از طرف این شرکت اظهار داشت: ما ۱، ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت کرده ایم و از سرمایه گذاران و کسانی که با قرارداد دارند خواهشمندیم که با مراجعه به بانک ها و فراهم آوردن الزامات مورد نیاز آنها قراردادهای خودرا نهایی کنند تا بتوانند فعالیت خودرا هر چه سریعتر آغاز نمایند.
منصوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هزینه راه اندازی گلخانه های مدرن اظهار داشت: یک هکتار گلخانه بین ۴ تا ۲۰ میلیارد تومان هزینه می برد، ضمن اینکه برای توسعه واحدهای گلخانه ای از تجهیزات خارجی استفاده نمی گردد، به سبب اینکه این تجهیزات در داخل کشور وجود دارد و باید با اتکا به تولید داخل این کار صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه تا اختتام امسال میزان تولیدات شهرک های کشاورزی به ۶۰۰ هزار تن می رسد، اظهار داشت: این در حالیست که دو سال پیش یک کیلوگرم هم تولید نداشتیم.
منصوری با اعلان اینکه عمده کارهای ما در حوزه شهرک های کشاورزی از اواخر سال ۹۶ شروع شده است، اظهار داشت: قیمت محصولات صادراتی طی سالهای اخیر رشد زیادی داشته و تقریباً پنج تا ۶ برابر شده است، در صورتیکه قیمت ساخت سازه دو برابر شده، بدین سبب تولید در شهرک های کشاورزی کاملاً اقتصادی و برای سرمایه گذاران به صرفه است.

منبع:

1399/08/26
20:27:58
5.0 از 5 امتیاز
994
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات