وضعیت قرمز، سبز شد!

وضعیت قرمز، سبز شد! به گزارش ساسان گستر بازار سرمایه در هفته جاری روزهای پرنوسانی را پشت سر گذاشت و در حالیكه روز سه شنبه چراغ قرمز این بازار روشن شده بود در روز چهارشنبه بورس باردیگر سبزپوش شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس در روز شنبه با ۲۱ هزار و ۲۳۵ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۳۶۶ هزار واحد را ثبت نمود. در این روز شاخص کل با معیار هم وزن نیز صعودی بود و با ۲۳۰۳ واحد افزایش به رقم ۳۸۳ هزار و ۵۷۸ واحد رسید. در روز شنبه شاخص کل فرابورس روندی نزولی داشت و با پنج واحد کاهش در رقم ۱۶ هزار و ۶۴۱ واحد ایستاد.
شاخص کل بورس در روز یکشنبه حرکتی پرنوسان داشت و در نهایت با ۷۶۸۸ واحد کاهش رقم یک میلیون و ۳۵۸ هزار واحد را ثبت نمود. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۸۸۸ واحد کم شد و به رقم ۳۸۲ هزار و ۶۸۴ واحد رسید.
شاخص کل فرابورس هم در این روز منفی بود و با ۱۶۱ واحد کاهش رقم ۱۶ هزار و ۴۷۹ واحد را ثبت نمود.
عمر چراغ قرمز بورس زیاد نبود و در روز دوشنبه شاخص کل بورس با ۱۶ هزار و ۶۹۰ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۳۷۵ هزار واحد را ثبت نمود.
شاخص کل با معیار هم وزن نیز در روز دوشنبه ۴۹۲۳ واحد افزایش یافت و به رقم ۳۸۷ هزار و ۶۱۴ واحد رسید. شاخص کل فرابورس هم در این روز با ۲۰۷ واحد افزایش به رقم ۱۶ هزار و ۶۸۲ واحد رسید.
در روز سه شنبه شاخص کل روندی نزولی و شاخص کل با معیار هم وزن روندی صعودی داشت بطوریکه شاخص کل با ۱۸ هزار و ۵۹۷ واحد کاهش رقم یک میلیون و ۳۵۶ هزار واحد را ثبت نمود در صورتیکه شاخص کل با معیار هم وزن ۲۹۶۳ واحد افزایش یافت و به رقم ۳۹۰ هزار و ۵۷۰ واحد رسید.
شاخص کل فرابورس هم در روز سه شنبه ۲۸ واحد افزایش یافت و رقم ۱۶ هزار و ۶۹۸ واحد را ثبت نمود.
در نهایت در روز چهارشنبه که آخرین روز معاملاتی هفته جاری بود بورس باردیگر سبزپوش شد و با ۱۰ هزار و ۶۰ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۳۶۷ هزار واحد را ثبت نمود.
شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۴۵۵۱ واحد افزایش یافت و به رقم ۳۹۵ هزار و ۱۲۹ واحد رسید. در این روز شاخص کل فرابورس نیز با ۲۵۲ واحد افزایش رقم ۱۶ هزار و ۹۵۱ واحد را ثبت نمود.
این مباحث در حالی مطرح می شود که کارشناسان براین باورند که نقدینگی باردیگر وارد بازار سرمایه شده و علاوه بر مسائل فنی بورس همچون گزارش های شش ماهه شرکتها موضوعات جهانی مانند افزایش قیمت های جهانی مانند نفت، متانول، پی وی سی و غیره نیز به حرکت صعودی بازار سرمایه کمک خواهدنمود تا شاخص کل این بازار در روندی آهسته و پیوسته باردیگر وارد کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد طی ماه های آتی شود.
منبع:

1399/09/07
13:24:14
5.0 از 5 امتیاز
848
تگهای خبر: بازار , شركت , نفت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات