وزیر صمت خبر داد

ترخیص 4میلیون تن كالا از گمركات از زمان ابلاغ مصوبه ستاد اقتصادی

ترخیص 4میلیون تن كالا از گمركات از زمان ابلاغ مصوبه ستاد اقتصادی به گزارش ساسان گستر وزیر صمت از ترخیص ۴ میلیون تن كالا از گمركات اطلاع داد و اظهار داشت: صادركنندگانی كه تعهد ارزی خویش را از راه واردات ایفا نكنند، چهار ماه فرصت دارند با عرضه در نیما، رفع تعهد كنند.به گزارش ساسان گستر به نقل از وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی در جلسه بررسی روش های تأمین ارز کالاهای وارداتی، عنوان کرد: تمامی صادرکنندگان دارای پروانه صادراتی (از ابتدای سال ۱۳۹۸ به بعد) با استفاده از واردات در مقابل صادرات با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت می توانند به ایفای تعهدات ارزی خود بپردازد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در صورت عدم تحقق ایفای تعهدات ارزی از این طریق، صادرکنندگان حداکثر ۴ ماه از تاریخ صدور پروانه صادراتی فرصت دارند تا از راه عرضه در سامانه نیما تعهدات ارزی خویش را ایفا کنند.
وی بیان نمود: کمیته اقدام ارزی سازمان توسعه تجارت و بانک مرکزی موظف می باشند موارد فوق را پیگیری کنند و اقدامات و برخوردهای قانونی لازم را در صورت ضرورت انجام دهند.
رزم حسینی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به تشکیل قرارگاه جهش تولید با حضور نمایندگان دستگاه ها حاکمیتی، خاطرنشان کرد: در شرایط سخت اقتصادی قرار داریم و در این شرایط همه دستگاههای مرتبط باید با هماهنگی همدیگر تصمیمات کلان اتخاذ کنند که این قرارگاه هم در همین راستاست.
وی همینطور اقناع افکار عمومی را از دیگر وظایف این قرارگاه دانست و اظهار داشت: بخشی از کارهای قرارگاه اتخاذ تدابیر لازم برای اقناع افکار عمومی نسبت به تصمیمات گرفته شده در حوزه مباحث اقتصادی می باشد.
ترخیص ۴ میلیون تن کالا از گمرکات کشور از زمان ابلاغ مصوبه ستاد اقتصادی دولت
وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به تصمیمات اخیر ستاد اقتصادی دولت و رئیس جمهور در مورد ترخیص کالاهای اساسی اعلام نمود: از زمان ابلاغ این تصمیم ۴ میلیون تن کالا از گمرکات کشور ترخیص شده است که این کار بسیار مهم و حائز اهمیتی بوده است.
وی همینطور با اشاره به اینکه برای تقویت پول ملی هم راستا با بانک مرکزی حرکت خواهیم کرد، اظهار داشت: پیشگیری از افزایش بی رویه نرخ ارز و تقویت پول ملی رسالت بانک مرکزی است و کارهای انجام شده توسط وزارت صمت هم هم راستا با اهداف بانک مرکزی است.


منبع:

1399/09/09
12:13:27
5.0 از 5 امتیاز
944
تگهای خبر: ارز , بانك , بانك مركزی , تجارت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات