میرتاج الدینی به ساسان گستر خبر داد

آغاز بررسی لایحه بودجه در مجلس از هفته آینده

آغاز بررسی لایحه بودجه در مجلس از هفته آینده به گزارش ساسان گستر نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ از هفته آینده در مجلس شروع می شود.


حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: کمیسیون های تخصصی مجلس از یکشنبه هفته آینده بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ را در دستور کار دارند و پیشنهادات خویش را در مورد لایحه بودجه عرضه خواهند کرد. همینطور هر کمیسیون در هفته آینده اعضای خود در کمیسیون تلفیق را انتخاب می کند تا کمیسیون تلفیق هم تشکیل گردد.
وی ادامه داد: کمیسیون تلفیق جهت بررسی لایحه بودجه و پیشنهادات کمیسیون ها دو هفته زمان دارد که این مهلت برای دو هفته دیگر هم قابل تمدید است. سپس این لایحه به صحن علنی مجلس عرضه خواهد شد. علی القاعده تا زمان عرضه لایحه بودجه به صحن علنی حدود یک ماه زمان نیاز است.
نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به اینکه لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مرحله مطالعه و عرضه پیشنهاد توسط نمایندگان است، تصریح کرد: در این لایحه ۲۵ درصد منابع به درآمدهای نفتی اتکا دارد، همینطور سهم صندوق توسعه از درآمدهای نفتی همانند سال قبل ۲۰ درصد و سهم شرکت ملی نفت هم ۱۴.۵ درصد دیده شده است.
میرتاج الدینی با اشاره به اینکه میزان فروش نفت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ دو برابر سالجاری پیشبینی شده است، خاطرنشان کرد: این نگاه خوش بینانه دولت می باشد که ما هم امیدواریم محقق شود. البته فروش نفت هر چه بیشتر باشد سهم آن در بودجه افزایش نمی یابد بلکه به صندوق توسعه هدایت می شود. ما معتقدیم منابع بودجه باید محقق الوصول باشد و بین منابع و مصارف هم خوانی وجود داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه مجلس تلاش می کند لایحه بودجه را به شکلی مورد بررسی قرار دهد که در سال آینده شاهد کسری بودجه نباشیم. خاطرنشان کرد: دولت قرار بود مولفه های اصلاح ساختار بودجه را در این لایحه پیش بینی نماید. ما هم بررسی های خودمان را خواهیم داشت و هر کدام از مولفه ها که دیده نشده باشد را در لایحه می گنجانیم تا بتوانیم نخستین قدم را در اصلاح ساختار بودجه برداریم.
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در انتها اظهار داشت که بودجه های مصوب مجلس نسبت به لوایح بودجه معمولا سه تا چهار درصد تغییر می کند.
لایحه بودجه ۱۴۰۰ روز چهارشنبه ۱۲ آذر ماه تقدیم مجلس شد.1399/09/15
23:17:04
5.0 از 5 امتیاز
662
تگهای خبر: دولت , شركت , فروش , مجلس
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات