تاكید نوش آبادی بر افزایش ردیف های اقتصادی و معیشتی در لایحه بودجه ۱۴۰۰

تاكید نوش آبادی بر افزایش ردیف های اقتصادی و معیشتی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ ساسان گستر: نماینده مردم ورامین در مجلس با اشاره به بررسی لایحه بودجه هزار و 400 در قوه مقننه خواهان تامین مسکن جوانان و افزایش سقف وام ازدواج شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، حسین نوش آبادی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید دانشمند محسن فخری زاده اظهار نمود: ترور دانشمندان هسته ای ایران خللی در عزم ملت ایران و پیمودن راهی که از آن به جهاد علمی تعبیر می شود، به وجود نخواهد آورد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با استناد به بیانات مقام معظم رهبری اظهار داشت: مجلس یازدهم نقطه امید و انتظار مردم ایران است همانطور که رهبری فرمودند این مجلس یکی از قوی ترین مجالس انقلاب و سرشار از نیروهای پرتوان و با ایمان است که می تواند تاثیرات بسیار زیادی در حل مشکلات جامعه، پیشرفت کشور و آینده نظام داشته باشد.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اشاره کرد: تورم و گرانی بی منطق، کاهش ارزش پول ملی، افزایش نرخ بیکاری، زندگی طبقات پایین و متوسط کشور را روز به روز سخت تر کرده است. این درحالی است که ظرفیت های مادی، معنوی و منابع مالی گسترده برای رونق کسب وکار و حل مشکلات اقتصادی کشور وجود دارد. سوال این است که چرا با وجود ظرفیتهای کشور و تنوع اقلیمی و منابع ممتاز جغرافیایی و همین طور برخورداری از فرهنگ و تاریخ و تمدن مردم همچنان با فقر و بی عدالتی دست و پنجه نرم می کنند؟
نوش آبادی اضافه کرد: پاسخ به سوال فوق را باید در کم کاری و سهل انگاری و سوء مدیریت مسئولان دانست. بی اعتنایی و غفلت از اقتصاد مقاومتی و بی توجهی به تولید و سرمایه گذاری داخلی و همین طور دور شدن از تفکر انقلابی و روحیه جهادی و روی آوردن به زندگی اشرافی از جانب بعضی مسئولان و مدیران کشور و فراموش کردن درد طبقات پایین جامعه همچون عوامل رشد مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ایران است.
نماینده مردم ورامین در مجلس با اشاره به اینکه رشد بیش از پیش بیکاری شکافهای وسیعی در جوانان به وجود آورده است اظهار داشت: این روزها جوانان با چالش های اساسی برای تامین مسکن و تشکیل خانواده مواجه گشتند. برنامه ریزی و همکاری دولت و مجلس برای مقابله با بحران مسکن، ازدواج و اشتغال جوانان یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است انتظار مردم ازمسئولان سیاست گذاری و برنامه ریزی برای حل مشکلات است.
وی با اشاره به بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس اظهار داشت: لازم است حداکثر توجه به تامین بودجه های موردنظر در حوزه اقتصادی و معیشتی خصوصا تامین زمین و مسکن و افزایش سهم وام ازدواج برای جوانان در نظر گرفته شود.
نوش آبادی در آخر ضمن انتقاد از وضعیت نیروهای شرکتی و پیمانکاری اظهار داشت: صدها هزار ازاین نیروها وضعیت نابسامانی دارد و هیچ آینده شغلی و تامین اجتماعی مناسبی برای آنها وجود ندارد.
منبع:

1399/09/26
13:31:57
5.0 از 5 امتیاز
2392
تگهای خبر: ارز , اشتغال , تولید , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات