یك مقام مسئول:

مشوق های صادراتی برمبنای رفع تعهد ارزی پرداخت گردد

مشوق های صادراتی برمبنای رفع تعهد ارزی پرداخت گردد به گزارش ساسان گستر مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت: پرداخت مشوق های صادراتی بر طبق صادرات با ارزش افزوده بالاتر و تشویق صادرکنندگان به ایفای تعهدات ارزی باید جدی گرفته شود.به گزارش ساسان گستر به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری در حاشیه جلسه کارگروه مشوق های صاراتی گفت: صادرکنندگان مدارک و مستندهای لازم و درخواست های خود جهت دریافت مشوق های صادراتی را به سازمان توسعه تجارت ایران ارائه نمایند تا بعد از بررسی و طرح در کارگروه مشوق های صادراتی نسبت به تخصیص و پرداخت مشوق های صادراتی به آنان اقدام گردد.
وی بر پرداخت مشوق های صادراتی فقط به بنگاه های تولیدی صادراتی (حقیقی و حقوقی) برمبنای مفاد بسته پشتیبانی از صادرات غیرنفتی و شیوه نامه های ابلاغی وزیر صمت تاکید نمود.
دبیر کارگروه مشوق های صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران در عین حال اظهار داشت: با گذشت بیش از ۹ ماه از سال جاری خیلی از صادرکنندگان درخواستی را به سازمان توسعه تجارت ایران یا سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها ارائه نکرده اند.
وی افزود: بسته پشتیبانی از صادرات غیرنفتی و شیوه نامه های مربوط در پورتال سازمان توسعه تجارت ایران به آدرس www.tpo.ir بارگذاری شده و صادرکنندگان می توانند با مراجعه به آن، برمبنای سرفصل های مشوق های صادراتی درخواست های خودرا تنظیم و ارایه کنند.
قمری با تقدیر از صادرکنندگانی که باوجود شیوع ویروس کووید ۱۹ و مشکلات ناشی از تحریم ها، رسالت خودرا به خوبی انجام می دهند، اشاره کرد: لازم است در پرداخت مشوق های صادراتی شرایطی فراهم نمود که از این ابزار بعنوان یکی از راهکارهای افزایش ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان استفاده گردد.


منبع:

1399/10/12
23:23:25
0.0 از 5 امتیاز
699
تگهای خبر: ابزار , ارز , بازرگانی , تجارت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات