ورود دیوان محاسبات به پرونده شركت دخانیات و اولتیماتوم ۱۰ روزه به مدیران

ورود دیوان محاسبات به پرونده شركت دخانیات و اولتیماتوم ۱۰ روزه به مدیران جلسه رسیدگی به ابهامات شرکت دخانیات ایران با حضور علی کامیار دادستان دیوان محاسبات کشور، مهدی عیسی زاده رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، و برخی از مدیران شرکت دخانیات در سالن جلسات دادسرای دیوان محاسبات اجرا شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از دیوان محاسبات کشور، علی کامیار دادستان دیوان محاسبات کشور در تشریح جلسه دادسرای دیوان محاسبات با اعضای هیات مدیره شرکت دخانیات، اظهار داشت: دادسرای دیوان محاسبات در امتداد تحقق بخشیدن به سیاست های جدید دیوان در خصوص برخط بودن، مهم رسی و همین طور جلوگیری از اطاله دادرسی ها، برای نخستین بار جلسه تفهیم ابهامات قبل از تشکیل پرونده را با حضور اعضای هیات مدیره شرکت دخانیات برگزار کرد.
کامیار عنوان نمود که در عملکرد شرکت دخانیات ابهاماتی همچون عدم رعایت در انتصاب و ادامه کار بعضی از اعضای هیات مدیره شرکت، عدم رعایت قوانین در پرداخت های پرسنلی، عدم بهره برداری از تجهیزات برای تولید باکیفیت دخانیات با وجود صرف هزینه های هنگفت وجود دارد.
وی ادامه داد: در صدور مجوز برای فعالیت شرکت های خارجی در مقایسه با شرکت دخانیات داخلی نیز تبعیض هایی وجود دارد که در تولید، توزیع و فروش دخانیات به کشور ضرر و زیان وارد کرده است.
دادستان دیوان محاسبات اظهار داشت: ابهاماتی است که نشان میدهد شرکت دخانیات تعهداتی را برعهده داشته و به آنها عمل نکرده است و زیان زیادی از محل کاهش تولیدات توتون در داخل و رقابت با شرکت های خارجی متوجه کشاورزان بوده است که باید بررسی شود.
کامیار ابراز امیدواری کرد که برگزاری این جلسات، موجب تقویت نظارت بر دستگاه های اجرائی شود. پیش تر این
جلسات پس از تشکیل پرونده برگزار می شد ولی حالا با تشکیل این جلسات، روند رسیدگی را کوتاه و ابهامات را برطرف می نماییم.
دادستان دیوان محاسبات نتایج این جلسه را پربار ارزیابی کرد و اظهار داشت: به شرکت دخانیات ۱۰ روز مهلت داده شده است تا مستندات خودرا درباب ابهامات تفهیم شده به دادسرا تسلیم کنند و تا یک ماه آتی این پرونده در دادسرای دیوان محاسبات تعیین تکلیف و بسته شود.1399/10/20
22:10:09
0.0 از 5 امتیاز
890
تگهای خبر: ارز , توزیع , تولید , دستگاه
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات