نظر وزیر اقتصاد در مورد وضعیت بورس

نظر وزیر اقتصاد در مورد وضعیت بورس ساسان گستر: به دنبال روند نزولی بورس و کاهش شاخص کل این بازار که امروز حدود 37 هزار واحد کم شد، وزیر اقتصاد از کوشش برای ایجاد پایداری در بازار سرمایه آگاهی داد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، روند ریزشی بازار سرمایه از مردادماه سال شروع شد و تا اواسط آبان ماه ادامه داشت بطوریکه شاخص کل این بازار از کانال دو میلیون واحد به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد کم شد.
از اواسط آبان ماه تا اوایل دی ماه بازار روندی حدودا صعودی به خود گرفت و شاخص کل باردیگر وارد کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد شد اما ورق صعودی بورس از شروع دی ماه تا حالا برگشته و این بازار طی هفته های گذشته سراسر قرمزپوش بود بطوریکه شاخص کل برای اولین بار به کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد عقب گرد کرد.
این اتفاق در حالی رخ داده است که از شروع سال تا حالا شاهد این بودیم که دولت به بهانه های مختلف مردم را برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه دعوت می کردند.
در این راستا فرهاد دژپسند - وزیر امور اقتصاد و دارایی - در آخرین اظهارنظر خود در مورد وضعیت بازار سرمایه اعلام نموده است که همه تلاش مدیران بازار سرمایه این است که به پایداری سریع تر برسیم.
این سخن در حالی از طرف وزیر مطرح شده که خیلی از مفسرین و کارشناسان براین باورند که سهامداران خرد اعتماد خودرا به بازار سرمایه از دست داده اند.

منبع:

1399/10/29
17:33:55
0.0 از 5 امتیاز
673
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات