تكلیف ریاست سازمان بورس چه می شود؟

تكلیف ریاست سازمان بورس چه می شود؟ به گزارش ساسان گستر سازمان بورس و اوراق بهادار از چهارشنبه عصر با استعفای حسن قالیباف اصل در انتظار فرد جدیدی است که سکان هدایتش را بر عهده بگیرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، عمر ریاست حسن قالیباف اصل در سازمان بورس و اوراق بهادار فقط ۱۰ ماه بود و قالیباف روز چهارشنبه در اسامی ضمن انتقاد بر تاثیر تصمیمات سیاسی بر بازار سرمایه، استعفای خودرا تقدیم وزیر اقتصاد و امور دارایی کرد. با آنکه پس از استعفا وزارت اقتصاد طی اطلاعیه ای در واکنش به استعفای رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، اعلام نمود این مساله در جلسات آتی شورای عالی بورس و اوراق بهادار طرح و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد، باید گفت پذیرش یا عدم پذیرش استعفا موضوعیت ندارد.
درواقع طبق قانون بازار سرمایه، نیازی به پذیرش یا عدم پذیرش استعفا وجود ندارد و به محض اینکه استعفا نامه ثبت گردد، نافذ خواهد بود و باید برای رئیس سازمان جایگزین تعیین شود. بر این اساس و برمبنای ماده ۱۱ قانون مذکور، در صورت برکناری، فوت و یا استعفای هر یک از اعضای هیأت مدیره، جانشینی برای مدت باقیمانده، ظرف پانزده روز منصوب خواهد شد.
بدین سبب با توجه به این که قالیباف روز چهارشنبه، ۳۰ دی ماه از سمت خود استعفا داد، انتظار میرود رئیس جدید تا ۱۵ بهمن ماه مشخص شود.1399/11/02
12:26:31
0.0 از 5 امتیاز
576
تگهای خبر: بازار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات