تورم در كشورهای اروپایی منفی ماند

تورم در كشورهای اروپایی منفی ماند به گزارش ساسان گستر متوسط نرخ تورم کشورهای عضو منطقه یورو منفی باقی ماند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو در دوازده ماه منتهی به دسامبر بدون تغییر نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به منفی ۰.۳ درصد رسید تا نرخ تورم بیشتر از قبل از سطح دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه فاصله بگیرد. در سطح اتحادیه اروپا این نرخ به صورت متوسط ۰.۳ درصد بوده که از ماه قبل ۰.۱ درصد بیشتر شده است.
خدمات و مواد غذایی هر دو با تورم ۰.۳ درصدی پیشتاز گروه های مختلف بوده اند و انرژی هم با تورم منفی ۰.۶۸ درصدی بیشترین تأثیر را در کاهش تورم داشته است. تورم کالاهای صنعتی هم طی این مدت منفی ۰.۱۴ درصد بوده است.
بانک مرکزی اروپا برای پیشبرد اهداف خود دستیابی به تورم دو درصدی را هدفگذاری کرده است و باقی ماندن تورم در چنین سطحی کار کریستین لاگارد، رئیس جدید این بانک را دشوار خواهد ساخت. مقرر است بانک مرکزی اروپا در هر ماه ۲۰ میلیارد یورو اوراق قرضه دولتی را خریداری کند تا راه را برای تقویت رشد اقتصادی در سطح منطقه یورو هموار کند.
در میان کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم در ارتباط با لهستان با ۳.۴ درصد بوده است و بعد از این کشور هم مجارستان و جمهوری چک با ۲.۸ درصد و ۲.۴ و رومانی با ۱.۸ درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین تورم ثبت شده در ارتباط با یونان با منفی ۲.۴ درصد بوده است و بعد از این کشور، اسلوونی با منفی ۱.۲ درصد و ایرلند با منفی ۱.۰ درصد قرار دارند.
از سوی دیگر طی این مدت نرخ تورم در بلژیک ۰.۴ درصد، آلمان منفی ۰.۷ درصد، فرانسه صفر درصد و در ایتالیا منفی ۰.۳ درصد اندازه گیری شده است. در میان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند هم تورم نروژ طی این مدت ۱.۴ درصد و سوییس منفی یک درصد اندازه گیری شده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا هم دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.1399/11/02
23:20:49
0.0 از 5 امتیاز
552
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات