پورابراهیمی:

اگر از تلاشهای كمیسیون اقتصادی اطلاع ندارید اقدامات ما را زیر سوال نبرید

اگر از تلاشهای كمیسیون اقتصادی اطلاع ندارید اقدامات ما را زیر سوال نبرید ساسان گستر: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اصرار کرد که کمیسیون اقدامات لازم را در بحث تعریف پایه های مالیاتی که سرفصل درآمد پایدار می باشد انجام داده  و به همین دلیل انتظار عمل در این عرصه را داریم.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، محمد رضا پورابراهیمی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال آینده در تذکری با استناد به ماده ۷۵ بخشنامه داخلی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بنده از زحمات آقای دلخوش در کمیسیون تلفیق تشکر می کنم ایشان سالها در کمیسیون اقتصادی نیز همکاری داشته اند و پس از صحبتهایشان نیز از بنده عذرخواهی کردند اما بنده چندین نکته را لازم به ذکر می دانم خواهش می کنم اگر کسی در جریان اقدامات کمیسیون اقتصادی نیست و از آن اطلاع ندارد عملکرد کمیسیون را زیر سوال نبرد. در بحث پایه های مالیاتی که سر فصل درآمد پایدار می باشد در مجلس دهم ما کلیات سی جی تی را تصویب کردیم اما دولت مخالفت کرد و از ما فرصت خواست تا لایحه به مجلس بیاورد. در نهایت اگرچه دولت اقدامی انجام نداد ما در هفته های اول تشکیل مجلس یازدهم این مساله را در دستور کار قرار دادیم.
ایشان سپس اظهار نمود: دراین زمینه مرکز پژوهشهای مجلس و کمیسیون اقتصادی کوشش کرد و بحث پایه های مالیاتی آن هم نه بر درآمد اقشار ضعیف بلکه مربوط به دلالان را تصویب کرد. حدود دو نیم ماه قبل این بحث به صحن مجلس آمد و گزارش آن ارائه شد. قرار بود این گزارش که مربوط به پایه های مالیاتی بود اساس کار کمیسیون تلفیق باشد اما بهر دلیلی محقق نشد.
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: از دیگر اقدامات کمیسیون اقتصادی بحث سامانه مودیان فروشگاهی بود که ما امروز ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار درگاه الکترونیکی داریم اما ۵۰ درصد اطلاعات آنها در دسترس نیست. یعنی ما با حجم عظیمی از فرار مالیاتی مواجه هستیم. چندین جلسه در این خصوص با مجموعه های مربوطه برگزار شده است ما اقدامات لازم برای مولدسازی دارایی های دولت را آغاز نموده ایم خواهش می کنم اگر همکاران از اقدامات کمیسیون اقتصادی اطلاعی ندارند آنرا زیر سوال نبردند. ما گام های لازم را برداشته ایم و برای همین است که حالا انتظار عمل داریم.
منبع:

1399/11/14
12:04:52
0.0 از 5 امتیاز
1325
تگهای خبر: دولت , فروش , مجلس
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات