مقایسه وضعیت بورس و بازارهای موازی در آینده

مقایسه وضعیت بورس و بازارهای موازی در آینده به گزارش ساسان گستر رئیس هیئت مدیره بورس تهران، ضمن اشاره به گزارش های مثبت ۹ ماهه شرکت ها، اظهار نمود: این گزارش ها حاکی از روند درآمدی رو به رشد و تکرار شونده دارند و باید گفت در افق بلندمدت بازار سرمایه بهتر از بازارهای موازی خواهد بود.امیرتقی خان تجریشی در گفت و گو با ایسنا، درمورد شرایط فعلی بازار سرمایه توضیح داد: تصمیم گیری برای خرید و فروش سهام در بازار سرمایه، نیازمند داشتن اطلاعات تحلیل و آگاهی از وضعیت بازارها و عوامل اثرگذار بر هر سهم و صنعت است. طبعا سرمایه گذارانی که حالا می خواهند برای سرمایه گذاری خود در بازار سرمایه تصمیم گیری کنند و نگاه میان مدت و بلندمدت دارند، می توانند با عنایت به رشد قیمت جهانی کالاهای اساسی بعنوان نشانه ای برای افزایش سود آوری شرکتهای فعال در صنایع فلزات اساسی، معدنی ها و همینطور صنایع در رابطه با کالاهای اساسی تصمیم گیری کنند.

وی اضافه کرد: همینطور باید توجه داشت که به علت متعادل شدن قیمت ارز، در افق زمانی پیش رو و مسائل بودجه، نمی توان انتظار نوسانات سنگین در بازارهای موازی بازار سرمایه نظیر ارز و طلا داشت. بنابراین به نظر می آید که با این نگاه جذابترین بازار برای سرمایه گذاری، بازار سرمایه است، اصلاح نسبت پی بر ای در بسیاری سهم ها و با عنایت به گزارش های ۹ ماهه انتشار یافته از جانب شرکت ها که عموما وضعیت خوب و تکرار شونده ای را داشتند، می توان به آینده این بازار از نگاه بنیادی و میان مدت تا دراز مدت امیدوار بود.

این تحلیلگر بازار سرمایه افزود: از طرفی باید در این نکته هم تامل کرد که ریزش ماه های اخیر شاخص بورس، سبب شده که الان برخی سهم ها در جایگاه یک سال قبل خود قرار بگیرند، اما گزارش ها نشان میدهد که شرکت ها نسبت به یک سال قبل خود، وضعیتی بهتر دارند. ازاین رو با عنایت به این نکته و همینطور اعمال سیاست های حمایتی از جانب مقام ناظر، مانند کاهش دامنه نوسانی منفی و افزایش دامنه نوسانی مثبت، افزایش اعتبار، بازبینی حجم مبنا و انتشار اوراق تبعی به نظر می آید که کفه معاملات به نفع خریداران و کسانی که دید دراز مدت دارند نسبت به سفته بازان و فروشندگان سنگین تر باشد. گرچه معتقدیم که محدودیت ها باید کوتاه مدت باشد تا نقد شوندگی بازار تهدید نشود.

تجریشی همینطور به فعالان بازار سرمایه سفارش کرد که با چشمان باز و به دور از هیجانات تصمیم بگیرند، عوامل بنیادی را در جریان سرمایه گذاری ماه های آتی خود مد نظر قرار دهند، از تصمیم گیری بر مبنای صحبت افرادی که در شبکه های اجتماعی مبادرت به عرضه سیگنال های خرید و فروش می کنند، بپرهیزند و صرفاً با کارشناسان، تحلیل گران و مشاوران خبره و نهادهای دارای مجوز این حوزه که در چارچوب نهادهای مالی مبادرت به عرضه مشاوره می کنند، برای آینده سرمایه گذاری خود مشورت کنند.

منبع:

1399/11/26
11:56:19
0.0 از 5 امتیاز
632
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات