طی ۱۰ ماه صورت گرفت

تجهیز مالی ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی از بورس

تجهیز مالی ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی از بورس به گزارش ساسان گستر بررسی ها نشان داده است که در دوره ۱۰ ماهه نخست سالجاری حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان تجهیز منابع مالی از بستر بازار سرمایه صورت گرفته است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، طبق آمار انتشار یافته از جانب وزارت اقتصاد تا آخر دیماه سالجاری در مجموع معادل ۴۹۹ هزار و ۹۴۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تجهیز منابع مالی (بدهی و سرمایه ای) از بستر بازار سرمایه صورت گرفته که این رقم پارسال به میزان ۲۶۴ هزار و ۹۰۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده و معادل ۴۷ درصد رشد داشته است.
در این میان، ۱۳۸ هزار و ۲۵۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان مجموع تجیهز منابع مالی از محل افزایش سرمایه و عرضه اولیه سهام شرکت ها، تاسیس شرکتهای عامی و اضافه ارزش صندوق اختصاص داشته است.
همچنین، معادل ۱۶۵ هزار و ۲۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از تجیهز منابع مالی در بازار سرمایه شامل تجهیز منابع مالی از محل بدهی بوده که شامل انتشار انواع ابزارهاست.
بررسی ها نشان داده است که تجهیز منابع مالی در بازار سرمایه از محل سرمایه و بدهی تا آخر ۱۰ ماهه سالجاری در مقایسه با کل عملکرد سال قبل به ترتیب حدود ۱۶ و ۳۹ درصد افزایش داشته است.
علاوه براین، معادل ۶۷ هزار و ۸۶ میلیارد و ۷۰۰ تومان به افزایش سرمایه شرکتهای سهامی عام (به جز مازاد تجدید ارزیابی) و ۴۲ هزار و ۶۷۵ میلیارد و ۵۰۰ تومان هم به افزایش سرمایه شرکتهای سهامی عام (از محل مازاد تجدید ارزیابی) اختصاص یافته است.
همچنین، از آغاز سالجاری تا آخر دی هم حدود بر ۲۸ هزار و ۸۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به عرضه اولیه سهام شرکت ها در بورس و فرابورس اختصاص داشت و افزایش ارزش صندوق های سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه، نسبت به ابتدای سال بیشتر از ۱۹۶ هزار میلیارد تومان بوده است.




منبع:

1399/11/28
14:32:09
0.0 از 5 امتیاز
530
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات