از سوی بانك مركزی

امهال بدهی تولیدكنندگان به بانك ها ابلاغ گردید

امهال بدهی تولیدكنندگان به بانك ها ابلاغ گردید بانک مرکزی در بخشنامه ای، مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص تمدید مهلت استفاده از مصوبه این شورا درباب تعیین تکلیف بدهی غیرجاری واحدهای تولیدی تا اختتام شهوریور 1400 را به شبکه بانکی ابلاغ نمود.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، در متن بخشنامه بانک مرکزی آمده است:
پیرو بخشنامه شماره ۹۸.۴۳۱۳۵۳ مورخ ۱۲ ‏.۱۲ ‏.۱۳۹۸ موضوع ابلاغ مصوبه جلسه مورخ ۲۹‏.۱۱‏.۱۳۹۸ شورای محترم پول و اعتبار درباب لزوم امهال مطالبات واحدهای تولیدی که دارای بدهی غیرجاری هستند، به استحضار می رساند، شورای محترم پول و اعتبار در یک هزار و سیصد و نهمین جلسه مورخ ۱۳۹۹.۱۱.۲۱، با هدف مساعدت به بنگاه های تولیدی در سالی که مزین به نام «جهش تولید» است، با پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در خصوص تمدید مهلت استفاده از مزایای مصوبه یاد شده موافقت نمود و بدین ترتیب مهلت مذکور در تبصره (۲) ذیل بند «الف» بخشنامه فوق الذکر، تا اختتام شهریور ماه سال ۱۴۰۰ تمدید گردید.
بر این اساس، مؤسسه اعتباری موظف است بنا به درخواست واحدهای تولیدی مشمول، مطالبات از آنها را که تمام یا قسمتی از آن غیرجاری شده است، برای یک دفعه و حداکثر به مدت پنج (۵) سال، با أخذ میزان (۷.۵ درصد) از مانده بدهی و با دوره تنفس شش ماهه در قالب «دستورالعمل نحوه امهال مطالبات مؤسسات اعتباری»، امهال کند.
باتوجه به موارد معنونه خواهشمند است دستور فرمایند مراتب به قید تسریع و با لحاظ مفاد بخشنامه شماره ۱۴۹۱۵۳ ‏.۹۶ مورخ ۱۳۹۶.۵.۱۶‏ به تمام واحدهای ذی ربط آن بانک ‏/مؤسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ گردیده و بر حسن اجرای آن نظارت دقیق به عمل آید. ‏
قبل از این نیز، رئیس کل بانک مرکزی از تمدید امهال بدهی واحدهای تولیدی به بانک ها تا شهریور سال آینده آگاهی داده بود که حالا این امهال طی بخشنامه ای به بانک ها ابلاغ گردیده است.1399/12/01
14:27:32
0.0 از 5 امتیاز
516
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , تولید
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات