ادامه روند كاهشی بازارهای جهانی

ادامه روند كاهشی بازارهای جهانی ساسان گستر: بازارهای آسیایی در معاملات روز چهارشنبه به روند كاهشی خود ادامه دادند؛ بازارهای وال استریت هم بعد از درخواست ترامپ برای سرمایه گذاری بیشتر در زیرساخت ها، افتی محسوس داشتند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از خبرگزاری فرانسه، هر چند كه ژانویه در مجموع برای بازارهای سهام ما خوبی بود، اما این هفته سرمایه گذاران آسیایی در خرید سهام محتاط شدند و دست از معاملات برداشتند تا سودهای آخر ماه خویش را دریافت كنند و گزارش های كلیدی منتشر شود و بیانیه های سیاست گذارانی نظیر بانك مركزی آمریكا اعلام شود.
پس از دو روز كاهش متوالی در ایام دوشنبه و سه شنبه، امروز بورس های مهم منطقه ای باز هم كاهش یافتند كه این كاهش با انتشار آمار ضعیف تولید چین همراه و در نتیجه آمارهای تولید چین در ماه ژانویه به علت بدهی و آلودگی در این كشور، پایین تر از انتظارات ظاهر شد.
شاخص "شانگهای كامپوزیت" با ۰.۷ درصد كاهش به ۳۴۶۴ واحد رسید و شاخص "هانگ سنگ" هنگ كنگ هم ۰.۷ درصد كاهش پیدا كرد و به ۳۲۳۷۸.۱۴ واحد رسید. در انگلیس شاخص " فوتسی۱۰۰" با ۱.۱ درصد كاهش به ۷۵۸۷.۹۸ واحد رسید.
این بازارها تحت تاثیر بورس های وال استریت هم قرار داشتند، جایی كه شاخص "داو جونز" با ۱.۴ درصد به ۲۶۰۶۷.۸۹ واحد رسید و بیشترین افت خویش را از ماه می سال قبل تابحال رقم زد.
معامله گران مشغول مطالعه سخنرانی ترامپ و بخصوص فراخوان او برای سرمایه گذاری ۱.۵ تریلیون دلاری نوسازی زیرساخت های حمل و نقل فرسوده این كشور هستند. بازارها امیدوارند برنامه هزینه ای بتواند محركی برای بزرگ ترین اقتصاد جهان باشد؛ با این حال بازارها زیر فشار افزایش بازده اوراق قرضه وزارت خزانه داری هستند، چون كه بیانیه امشب بانك مركزی آمریكا می تواند نشانه ای از تسریع افزایش نرخ بهره امسال باشد.
در ژاپن هر چند كه اخبار مثبتی از افزایش ۷۳ درصدی سود سامسونگ در سه ماهه چهارم سال و افزایش بیش از اندازه انتظار تولیدات كارخانه های ژاپن در ماه دسامبر منتشر گردید اما این چشم انداز مثبت تحت تاثیر محیط جهانی قرار گرفت و شاخص "نیك كی ۲۲۵" توكیو درنهایت با ۰.۱ درصد كاهش به ۲۳۲۶۷.۲۲ واحد رسید.
هر یورو از ۱.۲۴۰۱ دلار به ۱.۲۴۱ دلار رسید، پوند از ۱.۴۱۴۷ دلار به ۱.۴۱۴۳ دلار كاهش پیدا كرد و هر دلار از ۱۰۸.۸۱ ین به ۱۰۸.۹۹ ین افزایش پیدا كرد. نفت برنت با ۶۴ سنت كاهش به ۶۸.۳۸ دلار در هر بشكه رسید و نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با ۶۵ سنت كاهش به ۶۴.۵۰ دلار رسید.

1396/11/12
15:34:05
5.0 از 5 امتیاز
4532
تگهای خبر: آمریكا , بازار , بانك , تولید
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات