وزیر جهاد كشاورزی اعلام كرد:

غنی سازی ۴۷ هزار هكتار رویشگاه های جنگلی در سال ۹۹

غنی سازی ۴۷ هزار هكتار رویشگاه های جنگلی در سال ۹۹ وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: سال جاری حدود ۴۷ هزار هکتار غنی سازی جنگل ها را در محل رویشگاه ها داشتیم که چندین برابر فعالیتهای سالهای گذشته است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با اهمیت درختکاری و حفاظت از منابع طبیعی اظهار نمود: روز درختکاری با روز احسان و نیکوکاری مصادف است و این احسان و نیکوکاری هر چه قدر طیف گسترده تری از جامعه را مشمول شود، تأثیرگذاری بیشتری دارد.
وی ضمن اشاره به این که هیچ چیز بهتر از درختکاری نیست، خاطرنشان کرد: درختکاری جهان شمول بوده و برای نسل آینده ارمغان بزرگی است، ما بر مبنای سنت حسنه کشور در این روز درخت می کاریم.
خاوازی ضمن اشاره به برنامه های سازمان جنگل ها در هفته منابع طبیعی تصریح کرد: سال جاری حدود ۴۷ هزار هکتار غنی سازی جنگل ها را در محل رویشگاه ها داشتیم که چندین برابر فعالیتهای سالهای گذشته است.
وی اضافه کرد: برنامه سال جاری برای زراعت چوب ۳۰ هزار هکتار است که در ۲۰ هزار هکتار از آن کاشت درخت انجام شده است.
وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به حمایت های انجام شده از زارعین چوب اظهار داشت: تسهیلات و نهال مجانی در اختیار زارعین قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: حدود ۳۵ هزار هکتار نهال کاری برای مقابله با بیابان زایی انجام شده که می تواند در آینده تبدیل به جنگل های بیابانی شود.
خاوازی ضمن اشاره به طرح توسعه گیاهان دارویی اذعان کرد: بالغ بر ۱۰۰ هزار هکتار از مراتع برای توسعه گیاهان دارویی هدف گذاری شده است و سال جاری حدود ۱۰ هزار هکتار برنامه برای کشت گیاهان و درختان مثمر در مناطق مستعد در نظر گرفته شده و این طرح تحقق پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: سال جاری جهش خوبی در بحث نهال کاری داشتیم و امیدواریم شاهد اتفاقات خوب در بخش منابع طبیعی، درختکاری و جنگل باشیم.
وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در وزارت جهاد کشاورزی و در کنار سازمان جنگل ها، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و بخصوص مؤسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع را داریم که دارای دانشمندان بسیار سطح بالایی هستند و دانش به خوبی از بخش تحقیقات به بخش اجرا منتقل می شود. وی ادامه داد: این همدلی سبب می شود کارها اصولی تر و بهتر اتفاق بیفتد.


منبع:

1399/12/15
12:42:29
0.0 از 5 امتیاز
474
تگهای خبر: تسهیلات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات