وزیر صمت:

شركت توانمندسازی جوامع محلی در گرمی فعال می شود

شركت توانمندسازی جوامع محلی در گرمی فعال می شود وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در سال آینده با همکاری شرکت فعال نسبت به توانمندسازی جوامع محلی در شهرستان محروم گرمی اقدام خواهیم کرد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، علیرضا رزم حسینی شامگاه یکشنبه در جریان بازدید از واحد صنعتی شهرستان گرمی اظهار نمود: هر چند شهرستان گرمی جز ۳۱ شهرستان محروم کشور است اما این منطقه با داشتن نیروی انسانی جوان و حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی به سرعت می تواند از محرومیت بیرون رود.
وی اشاره کرد: بطور قطع در راه توسعه صنعتی شهرستان گرمی تلاشمان را انجام خواهیم داد تا به هر شکل ممکن با پشتیبانی ها و تامین امکانات مورد نیاز زمینه شکوفایی اقتصادی در این منطقه فراهم آید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در مسافرت امروز به استان اردبیل بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طرح صنعتی با همکاری و مشارکت بخش خصوصی به بهره برداری رسید که این طرح های صنعتی و سرمایه گذاری ظرفیت خوبی برای تحول در این استان است.
رزم حسینی اضافه کرد: معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف شدند تا با حضور مستمر در مناطق مختلف استان خصوصاً شهرک های صنعتی و همین طور تعامل با بانکهای عامل موانع پیش روی تولیدکنندگان و سرمایه گذاران را برطرف کنند که بطور قطع در نشستی که در تهران خواهیم داشت به دنبال راهکاری برای حل مشکلات واحدهای صنعتی گرمی خواهیم بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: دبیر ستاد رفع موانع تولید با سفر اختصاصی به گرمی مشکلات واحدهای صنعتی خصوصاً نارسایی های بانکی را مورد بررسی قرار خواهند داد تا زمینه حل مشکلات با پرداخت تسهیلات کم بهره فراهم آید.
رزم حسینی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت متعهد است تا به شهرستان گرمی رسیدگی جدی در توسعه واحدهای صنعتی را انجام دهد تا هر چه سریع تر این شهرستان از محرومیت بیرون رود.
وی به ارائه الگوهای اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی جوامع محلی اشاره نمود و افزود: در فروردین سال آینده با مشارکت یک شرکت فعال در بخش خصوصی تلاشمان بر این خواهد بود تا توانمندسازی جوامع محلی را به مانند الگوی موفق قلعه گنج در گرمی شاهد باشیم.
رزم حسینی وظیفه این شرکت را آموزش کسب وکار و همین طور تقویت مؤلفه های اقتصادی و تولیدی برشمرد و بیان کرد: این موفقیت ها در حقیقت جوانان منطقه را در حوزه صنعت و تولید مشغول فعالیتی فراگیر خواهدنمود تا جلوی مهاجرت ها گرفته شود.
وی اظهار نمود: بطور قطع با مدل موفقی که در کشور و در بعضی از مناطق محروم اجرا شده، ما به آسانی می توانیم نسبت به توانمندسازی اهالی این شهرستان در حوزه صنعتی و تجاری اقدام نماییم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت فعالیت ۲۰۰ شرکت را با ماموریت داوطلبانه در این عرصه تصریح کرد و اشاره کرد: در کنار این برنامه ریزی ها شرکت ایمیدرو موظف شد تا در گرمی یک طرح صنعتی خوب را با همکاری بخش خصوصی اجرائی کند و در کنار آن در حوزه معادن و اکتشاف و استخراج نیز سرمایه گذاری های مورد نیاز به انجام برسد.

1399/12/18
10:23:40
0.0 از 5 امتیاز
677
تگهای خبر: بانك , تجارت , تسهیلات , تولید
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات