وزیر جهاد كشاورزی:

مرغداران مرغ های بالای ۴۵ روز را به بازار عرضه كنند

مرغداران مرغ های بالای ۴۵ روز را به بازار عرضه كنند به گزارش ساسان گستر وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: تناژ بسیار زیادی از مرغ در مرغداری ها وجود دارد و از آنجایی که نگهداری از مرغ های بالای 45 روز در مرغداری ها تخلف شمرده می شود، با متخلفان برخورد خواهد شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی بعد از اختتام نشست مشترک وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تنظیم بازار کالاهای کشاورزی، اظهار داشت: از نظر تامین کالاهای اساسی و برنامه ریزی های خوبی که در توزیع صورت گرفته، امیدواریم در ۴ روز باقیمانده، مردم احساس بهتری داشته باشند.
وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با تامین و تدارک میوه برای شب عید اشاره کرد: در زمینه تامین میوه، تدارک خوبی انجام شده و وزارت صمت میوه های با کیفیت و خوبی را در بازار توزیع خواهدنمود تا این اقلام، به دست مردم برسد.
وی با تاکید بر این که هیچ محدودیتی در تامین تخم مرغ با قیمت مصوب وجود ندارد، عنوان کرد: تخم مرغ به وفور در بازار وجوددارد و مشکلی در تامین این محصول نداریم.
خاوازی در ارتباط با تامین مرغ در بازار اظهار داشت: تولید مرغ به اندازه کافی و بیش از نیاز انجام می شود و با تصمیماتی که امروز در این نشست گرفته شد، مرغ گرم و منجمد که با کیفیت بالا و شرایط بهداشتی خوب بسته بندی شده است، در سیستم های توزیع موجود در وزارت صنعت، معدن و تجارت با سرعت و دقت زیاد در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: در زمینه روغن و شکر هم تدارکات خوبی دیده شده است.
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر این که همه تولیدکنندگان موظف می باشند مرغ های بالای ۴۵ روز را به کشتارگاه عرضه کنند، اشاره کرد: تناژ بسیار زیادی از مرغ در مرغداری ها وجود دارد و از آنجایی که نگهداری از مرغ های بالای ۴۵ روز در مرغداری ها تخلف شمرده می شود با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی اضافه کرد: طبق تصمیم ستاد اقتصادی دولت، وزارت جهاد کشاورزی در کشتارگاه مرغ آماده طبخ را به وزارت صمت تحویل خواهد داد و وزارت صمت با شبکه توزیع که تعبیه کرده مرغ را به سرعت در اختیار هموطنان قرار می دهد و امیدوارم هموطنان با این اقدامات شب عید خوبی داشته باشند.
آغاز توزیع مرغ منجمد در کشور از امروز
علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، نیز بعد از اختتام این جلسه اظهار داشت: ایام عید و مناسبت های ویژه بعد از آن موجب افزایش تقاضا و ایجاد هیجان در بازار شده است و به همین دلیل جلسات مختلفی با وزارت جهاد کشاورزی داشته ایم.
وی اضافه کرد: امروز با اهمیت ترین مسئولیت بخش اقتصادی دولت تامین مایحتاج مردم است و وزارت جهاد کشاورزی بعنوان تامین کننده امنیت غذایی، وزارت صمت بعنوان تامین کننده نهاده های دامی، واردات و صادرات و بانک مرکزی با هم هماهنگ شدیم تا بتوانیم از شرایط جنگ اقتصادی که برای مردم سخت می گذرد عبور نماییم.
رزم حسینی در ارتباط با مفاد جلسه امروز با وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در جلسه امروز مصوب شد جهاد کشاورزی در امتداد تامین مرغ مورد نیاز بازار اقدام نماید و وزارت صمت نیز با بهره گیری از شبکه توزیع اصناف و شرکت های تعاونی کارکنان، شرکت های تعاونی نیروهای مسلح، بسیج اصناف و در یک کلام یک شبکه توزیع مردم محور، کار توزیع این کالا را انجام دهد.
وی اشاره کرد: از امروز توزیع مرغ منجمد به وفور در سراسر کشور شروع خواهد شد که این مساله نقش مهمی در متعادل کردن قیمت ها در ایام آینده خواهد داشت.
رزم حسینی با اشاره به اینکه به موازات عرضه مرغ منجمد باید تولید داخل نیز افزایش یابد، اشاره کرد: همه تمهیدات لازم جهت افزایش تولید مرغ در داخل کشور اندیشیده شده و امیدواریم اجرای این سیاست ها سبب فراوانی کالا و به تبع آن کاهش قیمت ها در ماه های پیش رو شود.


منبع:

1399/12/26
20:24:20
0.0 / 5
399
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات