پایانی با یك تابلو برای بانكهای نظامی

پایانی با یك تابلو برای بانكهای نظامی ساسان گستر: در امتداد اصلاح نظام و کاهش شعب بانکی، پرونده ادغام بانکهای نظامی قوامین، انصار، مهر اقتصاد، حکمت ایرانیان و موسسه اعتباری کوثر در بانک سپه سرانجام بعد از گذشت دو سال، در سال قبل نهایی شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، پروژه ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، از بیش از دو سال پیش کلید خورد و در طول این مدت اقدامات مقدماتی آن در حال انجام بود که به دنبال آن ادغام بانکهای انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه مالی و اعتباری کوثر در بانک سپه از ماه های پایانی سال ۱۳۹۷ شروع شد و در سال ۹۸ نیز، در تابلوی این بانک ها عبارت وابسته به بانک سپه درج شد.
در ابتدای خرداد سال گذشته، ادغام دو بانک حکمت ایرانیان و مهر اقتصاد از بانکهای نظامی نهایی و موسسه اعتباری کوثر، قوامین و انصار نیز به ترتیب در آبان، آذر و دی ماه سال ۱۳۹۹ رسماً در بانک سپه ادغام شد.
بنابراین، ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح بعد از دو سال به انتها رسید و چهار بانک انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه مالی و اعتباری کوثر در بانک سپه بطور رسمی ادغام شدند.
یکی از ابعاد ادغام بانکهای نظامی که مردم را تحت تاثیر قرار می دهد، تسویه حساب با سهامداران این بانک هاست که طبق گفته معاون امور بانکی وزارت اقتصاد سهامداران بانکهای ادغامی به دو بخش وابسته و غیروابسته به نیروهای مسلح تقسیم می شوند که در مورد غیر وابسته ها که شامل حقیقی ها و حقوقی ها می شوند، برمبنای ارزش گذاری صورت گرفته و رشد ۲۵ تا ۵۰ درصدی که به سهام به سبب شرایط تورمی تمام مبالغ پرداخت شده و هیچ بدهی به اشخاص غیروابسته شامل حقیقی و حقوقی وجود ندارد.
همین طور طبق اعلام معمارنژاد، ارزش گذاری سهام سهامداران وابسته به نیروهای مسلح، توسط سازمان حسابرسی نیز در حال انجام می باشد و باید ارزش گذاری هر پنج بانک روی هم ریخته شود و برمبنای آن با سهامداران وابسته به نیروهای نظامی در بانک ها تسویه حساب صورت گیرد.
منبع:

1400/01/02
18:13:02
5.0 / 5
413
تگهای خبر: ارز , بانك , سهام , موسسه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات