سفارش رئیس سازمان بورس برای ورود سرمایه گذاران خرد به بورس

سفارش رئیس سازمان بورس برای ورود سرمایه گذاران خرد به بورس به گزارش ساسان گستر رئیس سازمان بورس با اعلان اینکه سال قبل 250 هزار میلیارد تومان به صورت سرمایه گذاری مستقیم بوسیله بازار سرمایه، تامین مالی صورت گرفته، اظهار داشت: مردم در بورس روش غیرمستقیم را انتخاب کنند.به گزارش ساسان گستر به نقل از صدا و سیما، محمدعلی دهقان دهنوی با اعلان اینکه یکی از مخاطبان اصلی شعار امسال، بازار سرمایه کشور است، اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مسیر تولید بوسیله سرمایه گذاری و تجمیع منابع خُرد مردمی برای تشکیل سرمایه واحدهای تولیدی می گذرد و بهترین مسیر برای این کار بازار سرمایه است.
وی با اعلان اینکه در یکی دو سال گذشته، تحولات عظیم در بازار سرمایه کشور رُخ داده و حجم تامین مالی شرکت های بورسی بوسیله بازار سرمایه قابل توجه بوده است، اضافه کرد: واحدهای تولیدی در سالهای اخیر هم بوسیله افزایش سرمایه و هم بوسیله انتشار اوراق در جهت تامین مالی خود اقدام نموده اند و این مسیر امسال با قدرت بیشتری ادامه خواهد یافت.
دهقان دهنوی توسعه نهادهای مالی و تقویت ابزارهای تخصصی بازار سرمایه جهت تامین منابع مالی واحدهای تولیدی را از برنامه های سال پیش روی سازمان بورس عنوان نمود و اظهار داشت: با افزایش نظارت بر بازار تقویت شفافیت و تقویت جریان اطلاع رسانی شرکتها به سهام داران بستری فراهم خواهیم کرد تا مردم برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه تشویق شوند.
رئیس سازمان بورس اضافه کرد: استفاده از منابع بازار سرمایه برای همه شرکتها برقرار است و آنها می توانند با انتشار اوراق بدهی در کوتاه مدت و ورود به بازار سرمایه بعنوان یک مسیر بلندمدت از منابع بازار سرمایه بهره مند شوند.
وی افزود: بازارهای تخصصی ما مثل بورس انرژی و بورس کالا نیز در سال پیش رو، در جهت تامین منابع خرید و فروش، تامین نهاده ها و فروش کالای واحدهای تولیدی عمل خواهند کرد.
دهقان دهنوی با اعلان اینکه سال قبل ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به صورت سرمایه گذاری مستقیم بوسیله بازار سرمایه، تامین مالی صورت گرفته است اظهار داشت: این میزان تامین مالی انجام شده در کشور در مقایسه با دیگر منابع تامین مالی رقم قابل توجهی است که نشان میدهد بازار سرمایه جایگاه در اقتصاد کشور پیدا کرده است.
رئیس سازمان بورس درباب تخصیص تامین سرمایه واحدهای کوچک و متوسط هم اضافه کرد: با این هدف ابزارهای تخصیص تامین سرمایه جمعی به راه افتاده است که کمک خواهدنمود کسب و کارهای کوچک و واحدهای تولیدی متوسط با بهره گیری از این ابزارهای تخصصی بازار سرمایه منابع موردنیاز خودرا تامین کنند.
وی در انتهای سخنان خود به سرمایه داران خُرد و مردم سفارش کرد: جهت ورود به بازار سرمایه از روش های غیر مستقیم استفاده کنند و بوسیله صندوق های سرمایه گذاری در این بازار حضور یابند چونکه این صندوق ها مدیریت ریسک بالایی دارند، نوسانات بازار را رصد می کنند و در سهامی که ارزشمندی بالاتری دارند سرمایه گذاری می کنند بدین سبب مردم با سرمایه گذاری در واحدهای سرمایه گذاری این صندوق ها می توانند از بازدهی خوب و ریسک کمتری بهره مند شوند.


منبع:

1400/01/03
13:22:00
5.0 / 5
431
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات