پیشنهاداتی برای تفاهم نامه ایران و چین

پیشنهاداتی برای تفاهم نامه ایران و چین به گزارش ساسان گستر یک کارشناس اقتصادی با اشاره به تفاهم نامه ایران و چین اظهار داشت: 80 درصد کارگران حتما ایرانی باشند و بهتر است این قرارداد 25 ساله باشد و درصورت مثبت بودن نتایج، تمدید شود.


لطفعلی بخشی در گفت و گو با ایسنا، درباره تفاهم نامه ایران و چین اظهار داشت: دراین زمینه باید به اینکه کشورمان در کدام حوزه ها کمبود سرمایه گذاری دارد، توجه کرد و در قرارداد مشخص شود. چینی ها معمولا تمام نیروی کار خودرا به کشور طرف مقابل قرارداد می آورند و از آنجاکه یکی از اشکالات کشور موضوع اشتغال است، باید قید شود که ۸۰ درصد نیروی کار ایرانی باشد.
وی ادامه داد: وقتی تمام نیروی کار دراین زمینه چینی باشد، ایران دستمزد آنها را باید به ارز بپردازد که به نفع ما نیست. درحالیکه اگر نیروی کار تا ۸۰ درصد ایرانی باشد، هم مشکل اشتغالزایی کشور حل می شود و هم هزینه های ارزی کاسته می شود.
این کارشناس اقتصادی افزود: در این راستا باید مراقب باشیم امتیازاتی داده نشود که موجب سرشکستگی مقابل مردم شود. نکته دیگر در رابطه با این تفاهم نامه بازده ۲۵ ساله آنست، درحالیکه می توان زمان این قرارداد را پنج ساله گذاشت و در صورت مثبت بودن، تمدید کرد.
منبع:

1400/01/16
20:32:26
5.0 / 5
362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات