موجودی كالاهای اساسی

موجودی كالاهای اساسی طبق آخرین گزارش مسؤلان گمرک ایران موجودی کالاهای اساسی در گمرک و بنادر به بیشتر از ۴.۹ میلیون تن رسیده است.


ارونقی - معاون فنی گمرک ایران-آخرین وضعیت موجودی کالا در گمرک و بنادر تا ۱۴ فروردین ماه را به ایسنا اعلام نمود.
بر طبق این گزارش بیشتر از هفت میلیون تن موجودی کالاهای غیر کانتینری در گمرک و بنادر است که در کنار آن ۹۰.۱ هزار کانتینر کالا قرار دارد که ۹۰ درصد آنرا کانتینرهای پر وارداتی تشکیل می دهد.
از موجودی حدود هفت میلیون تنی کالاها ۴.۱ میلیون تن کالاهای اساسی است که باید به آن کالاهای موجود در ۳۱ شناور رسیده به بنادر را اضافه کرد. از این شناور ها ۱۵ فروند حاوی ۴۴۶.۷ هزار تن کنار اسکله در حال تخلیه و ۱۶ فروند حاوی ۳۸۴.۲ هزار تن کالای اساسی در لنگرگاه منتظر است.
شناورهای رسیده کالاهایی همچون روغن، سویا، جو و ذرت را حمل می کند و در مجموع کالاهای اساسی همراه آنها به بیشتر از ۸۰۰ هزار تن می رسد، بر این اساس مجموع کالاهای اساسی موجود و حمل در شناورهای رسیده به بنادر حدود ۴.۹ میلیون تن است.

چقدر از کدام کالا در بنادر است؟
اما از موجودی ۴.۱ میلیون تنی کالاهای اساسی ۲۲۵.۷ هزار تن گندم، ۱.۸ میلیون تن ذرت، ۵۳۸.۱ هزار تن جو، ۶۰۳ هزار تن سویا، ۳۵.۹هزار تن برنج، ۱۴۵.۷ هزار تن شکر، ۳۴۰.۳هزار تن روغن خام، ۳۵۵.۴ هزار تن دانه های روغنی تشکیل می دهد.

موجودی ۳ بندر صفر شد
درباره موجودی کالاها در بنادر بیشترین میزان با ۳.۱ میلیون تن بندر امام خمینی قرار دارد و در سایر بنادر هم ۲۴۸.۸هزار تن شهید رجایی، ۳۶۰.۲هزار تن امیر اباد، ۱۲۷.۳ هزار تن انزلی، ۱۹۴.۷ نوشهر، ۹۵۱تن شهید باهنر، ۶۸ تن خرمشهر، ۳۴۵ تن بندر لنگه، ۳۷.۶ هزار تن فریدون کنار، ۷.۳ هزار تن آستارا، است.
موجودی کالاهای اساسی در بنادر چابهار، بوشهر و همینطور آبادان به صفر رسیده است.
منبع:

1400/01/18
11:52:16
5.0 / 5
228
تگهای خبر: كالا , گمرك , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات