وزیر كار:

ایران و عراق سند همكاری ۵ ساله امضا می كنند

ایران و عراق سند همكاری ۵ ساله امضا می كنند به گزارش ساسان گستر وزیر کار اظهار داشت: ایران به دنبال همکاریهای دوجانبه با تاسیس شرکت های مشترک در قالب سند طولانی مدت 5 ساله با عراق است.به گزارش ساسان گستر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری گفت: ایران به دنبال همکاریهای دوجانبه با تأسیس شرکت های مشترک در قالب سند طولانی مدت ۵ ساله با عراق است که در حقیقت نقشه راه همکاری ماست.
وی با اشاره به نامگذاری امسال از طرف رهبر معظم انقلاب بعنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اظهار داشت: باز شدن بازارهای صادراتی ایران به ویژه در کشورهای همسایه یکی از سیاست های مهم سال ۱۴۰۰ وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که پیش نیاز این مهم توسعه روابط کار فیمابین خواهد بود.
شریعتمداری با اعلان اینکه از مدتی پیش امضای سند ۵ ساله با وزارت کار عراق در دستور کار طرف ایرانی بود؛ از نهایی شدن این سند آگاهی داد و اضافه کرد: همکاریهای دوجانبه تهران - بغداد در قالب این سند دنبال خواهد شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلان اینکه تبادل نیروی کار و فرصت های شغلی برنامه بعدی سفرش به عراق است، از کوشش برای فعالیت اقتصادی علاوه بر گسترش روابط در زمینه تعاون و کار و مذاکره پیرامون بیمه های اجتماعی آگاهی داد.
شریعتمداری اشاره کرد: تبادل نیروی کار عمدتا تخصصی است و به زودی وابسته کار جمهوری اسلامی ایران در عراق (سفارت ایران در بغداد) مستقر خواهد شد.
وی در ادامه تبادل نیروهای کار تخصصی را نیاز هر دو طرف برشمرد و تمرکز اصلی مذاکرات خود با دولت عراق را مسائل اقتصاد واقعی عنوان نمود که در زمینه های پتروشیمی، دارویی، مصالح و فلزات ساختمانی پیگیری خواهد شد.
شریعتمداری با تصریح بر اینکه همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با دولت عراق اکثراً در حوزه اقتصاد خواهد بود؛ ابراز امیدواری کرد با تفاهم های منعقده که پیش نویس آن و سند همکاری پنج ساله آماده شده است، این همکاری ها توسعه و قوام بیشتری یابد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: شرکت هایی با صندوق های اقتصادی وزارت کار همکاری دارند که در ضمن اسنادی که امضا خواهد شد در سال ۱۴۰۰ اجرائی می شوند. شریعتمداری در مسافرت به عراق روز یکشنبه چند نشست با وزیران مربوطه این کشور همسایه در وزارتخانه های دارایی و کار خواهد داشت ضمن اینکه روز دوشنبه در مسافرت به کربلا برنامه های کاری سفرش را برای توسعه روابط فی درخلال دنبال خواهدنمود که به نظر می آید نمایشگاه های مشترک اقتصادی نیز قسمتی از آن باشد.


منبع:

1400/01/22
13:18:25
5.0 / 5
251
تگهای خبر: بازار , پتروشیمی , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات