رییس كمیسیون صنایع اتاق ایران:

زیرساختهای بنادر تقویت شود

زیرساختهای بنادر تقویت شود به گزارش ساسان گستر رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران با تاکید بر اینکه اهمیت بنادر و پسکرانه آنها برای فعالان اقتصادی باشند، اظهار داشت: ضرورت دارد که از نقش ویژه بنادر در زنجیره تامین کالا و تولید، استفاده حداکثری شود.به گزارش ساسان گستر به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، ابوالفضل روغنی گلپایگانی ضمن اشاره به شعار سال ۱۴۰۰ در خصوص «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» و اقداماتی که باید در امتداد افزایش هرچه بیشتر تولید و فعالیتهای ارزش افزوده در پسکرانه بنادر ایران صورت گیرد، عنوان کرد: باید مجموعه ای از اقدامات توسط سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه مدنظر قرار گیرد و در کنار آن تمامی ظرفیت های اقتصادی کشور فعال شود تا شاهد رونق تولید در ایران باشیم.
وی افزود: بنادر و پسکرانه آنها ظرفیت بسیار مهمی برای اقتصاد کشور دارند و از عوامل اصلی توسعه اقتصادی هستند که باید مورد توجه جدی سه قوه و تمامی فعالان اقتصادی باشند.
رئیس کمیسیون صنایع اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار داشت: اگر به دنبال تحقق شعار سال جاری در خصوص «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» در پسکرانه بنادر هستیم باید شرایط فعالیتهای تولیدی، صنعتی، خدماتی، ارزش افزوده ای برای بخش خصوصی و فعالان اقتصادی فراهم گردد.
وی اظهار داشت: تامین مالی با همکاری و همراهی سیستم بانکی، تسهیل قوانین و مقررات، حل مسائل مربوط به تامین اجتماعی، توجه به زیرساخت های حمل و نقلی، معافیت های مالیاتی و ارائه تسهیلات از اصلی ترین الزامات فعالیت بخش خصوصی در پسکرانه بنادر بمنظور فعالیت اقتصادی در این مناطق است.
روغنی گلپایگانی با تاکید بر اینکه بنادر یکی از اصلی ترین حلقه های زنجیره تامین کالا است، عنوان کرد: باید بتوانیم به خوبی از نقش پسکرانه بنادر در عرصه تولید بهره مند شویم و نباید نسبت به این ظرفیت ویژه اقتصادی غافل شویم.
وی اضافه کرد: موانع بسیار زیادی در عرصه تولید کشور وجود دارد که باید با تلاش هرچه بیشتر برطرف و استراتژی مشخصی در عرصه تولید و صادرات کالا در تمامی نقاط تولیدی و نیز پسکرانه بنادر تعریف شود و علاوه بر پشتیبانی از فعالان اقتصادی و رفع موانع موجود، با ثبات اقتصادی هرچه بیشتر، زمینه تولید و صادرات کالا را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم نماییم.
رئیس کمیسیون صنایع اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ضمن اشاره به اینکه تولید در پسکرانه بنادر قیمت تمام شده کالا را می کاهد، اظهار داشت: می توان با ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای کالاهای تولید شده در پسکرانه بنادر، پویایی اقتصاد داخلی را رقم زد چونکه دنیای امروز در این راه گام برداشته و ما نیز نباید از رقبای تجاری خود عقب بمانیم.


منبع:

1400/01/31
19:27:51
5.0 / 5
225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات