ترانزیت ریلی در سال قبل 30 درصد رشد داشت

ترانزیت ریلی در سال قبل 30 درصد رشد داشت به گزارش ساسان گستر مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ترانزیت شبکه ریلی ایران در سال قبل نسبت به سال قبل آن با وجود شیوع کرونا، 29 درصد افزایش پیدا کرد.به گزارش ساسان گستر به نقل از صداوسیما، سعید رسولی اضافه کرد: در سال قبل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با کوشش های بی وقفه و به رغم شیوع ویروس کرونا و تشدید تحریم ها، توانست با توسعه همکاری با سایر کشورها و به خصوص راه آهن کشورهای های همجوار و منطقه ای و استمرار همکاری با سازمان های بین المللی ریلی گام های مثبت و قابل توجهی در توسعه ترانزیت کالا بوسیله ریل بردارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در سال قبل به رغم مسدود شدن مرزها با کشورهای همسایه به سبب پاندمی کرونا که ۴ ماه به طول انجامید، تلاش شد تا حمل و نقل ریلی و مبادله کالا در این برهه مهم با کشورهای همجوار به شکل مطلوبی ادامه پیدا کند، به شکلی که شرایط مبادله قطارهای باری در حمل و نقل بین المللی طبق پروتکلهای بهداشتی برقرار شد و افزایش قابل توجهی را در حمل و نقل ریلی شاهد بودیم.
وی اشاره کرد: حمل و نقل ترانزیتی راه آهن ایران در سال قبل نسبت به سال قبل، ۲۹ درصد رشد داشت و صادرات راه آهن ایران نیز در طول این مدت ۵ درصد افزایش پیدا کرد.
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توسعه همکاری ها با کشورهای همسایه و به ویژه ترکیه اضافه کرد: در مرز ریلی کشورمان با ترکیه نیز با افزایش و تجهیز ناوگان و گسترش زیرساخت های ریلی، حجم حمل و نقل بین المللی به بالای ۶۵۰ هزار تن رسید که رکورد ۱۰ سال اخیر جابه جا شد.
وی اضافه کرد: در سال قبل در مرز ریلی سرخس نیز نسبت به سال پیش از آن، به رشد ۱۷۳ درصدی دست یافتیم و با همکاری ترکمنستان، ایستگاه مرزی اینچه برون ایران به ایستگاه مرزی ترکمنستان متصل شد که سبب تسهیل و افزایش ظرفیت مبادله واگن ها شده است.
رسولی درباب توسعه همکاری ها با افغانستان نیز اظهار داشت: با اتصال ریلی به کشور افغانستان در آذرماه سال قبل و مذاکراتی که با راه آهن های قرقیزستان، ازبکستان، روسیه و دیگر راه آهن های منطقه انجام شد به زودی شاهد اثر بخشی این مذاکرات در افزایش حمل و نقل ریلی بین المللی خواهیم بود.


منبع:

1400/02/03
21:33:34
5.0 / 5
275
تگهای خبر: ترانزیت , شركت , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات