رئیس سازمان بورس خبر داد

تصویب ۷ پیشنهاد سازمان بورس در جلسه سران قوا

تصویب ۷ پیشنهاد سازمان بورس در جلسه سران قوا رئیس سازمان بورس اظهار داشت: همه هفت پیشنهاد سازمان بورس جهت پشتیبانی از بازار سرمایه با اصلاحات جزیی به تصویب سران قوا رسید و این مصوبات پس از تایید رهبری، برای اجرا ابلاغ خواهند شد.به گزارش ساسان گستر به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، محمد علی دهقان دهنوی با اشاره به نظر مساعد رؤسای سه قوه درباب بسته پیشنهادی سازمان بورس که پیش تر در هیأت دولت مصوب شده بود، از تأیید نهایی این مصوبات با اصلاحات جزئی آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای مصوبات روز دوشنبه، قرار شد ۸۰ درصد از مالیات نقل و انتقال سهام در سال ۱۴۰۰ به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود.
وی اضافه کرد: در این نشست با انتشار ۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی توسط صندوق تثبیت بازار سرمایه و صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه با تضمین دولت جمهوری اسلامی ایران موافقت شد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به مفاد ماده ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید اشاره کرد: پیرو مصوبه این جلسه بانک ها و مؤسسات اعتباری برای برنامه های پشتیبانی از بازار سرمایه در قالب مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی از شمول ماده ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید خارج خواهند بود.
وی اشاره کرد: در این نشست بمنظور تشویق پشتیبانی از بازار سرمایه قرار شد شرکت هایی که از سهام خود یا شرکت های زیر مجموعه شان حمایت کنند مالیات بر درآمد آنها امسال امهال و به سال بعد موکول گردد. همین طور شرکت هایی که سود تقسیم نشده سال ۱۴۰۰ آنها به حساب سرمایه منتقل می شود، مشمول مالیات با نرخ صفر خواهند بود.
دهقان دهنوی از اجازه سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی در بازار سرمایه برمبنای مصوبات جلسه سران قوا آگاهی داد و اظهار داشت: بر طبق این مصوبه صندوق توسعه ملی مجاز به سرمایه گذاری در بازارهای پولی و مالی داخلی همچون بازار سرمایه شد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباب مصوبه مربوط به جبران زیان خریداران واحدهای سرمایه گذاری صندوق قابل معامله پالایش یکم اشاره کرد: در این نشست قرار شد تا زیان محقق شده آن دسته از خریداران واحدهای سرمایه گذاری صندوق قابل معامله پالایش یکم که واحدهای مذکور را از دولت خریداری نموده و تا حالا به فروش نرسانده اند، بوسیله اعطای سهام جبران شود.
دهقان دهنوی با ابراز امیدواری از تأثیرات مطلوب اجرای این مصوبات برای سرمایه گذاران در بازار سرمایه اشاره کرد: این مصوبات در صورت تأیید مقام معظم رهبری برای اجرا ابلاغ خواهند شد.
وی با اشاره به پیشنهادات خوب ارائه شده از طرف سران قوای مقننه و قضائیه گفت: همچون این موارد پیشنهاد مجلس شورای اسلامی درباب حذف قیمت گذاری دستوری از محصولات شرکتهای بورسی بود که قرار شد تمامی این پیشنهادات در کمیسیون مقدماتی شورای عالی هماهنگی اقتصادی بررسی و سپس در جلسات بعدی سران قوا مطرح شوند بدین ترتیب حمایت سران سه قوه به مصوبات این جلسه بسنده نشده و ادامه خواهد داشت.

1400/02/14
20:54:45
5.0 / 5
251
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات