دو تغییر مهم بورسی

دو تغییر مهم بورسی به گزارش ساسان گستر دامنه نوسان در بازار سرمایه برای سومین مرتبه در چهار ماه گذشته گرفتار تغییر شد و از حالت نامتقارن باردیگر به حالت متقارن بازگشت. همینطور حداقل ارزش مبنا در حجم مبنا برای تمامی نمادهای معاملاتی از روز شنبه تغییر خواهد نمود.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، دامنه نوسان در بازار سرمایه که در ۲۵ بهمن سال قبل از حالت متقارن خارج و به منفی دو و مثبت شش درامده بود، چندی قبل به مثبت شش و منفی سه تغییر یافت و الان آخرین تصمیم شورایعالی بورس از بازگشت دامنه نوسان به مثبت و منفی پنج و همینطور فزایش تدریجی دامنه به صورت متقارن حکایت دارد. بر این اساس دامنه نوسان به جای مثبت شش و منفی سه به مثبت و منفی پنج تغییر یافت و درآینده با رصد شرایط بازار نسبت به افزایش دامنه اقدام خواهد شد.
همینطور در مورد دامنه نوسان و حجم مبنا در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران مقرر شد از روز شنبه مورخ ۲۵ اردیبهشت ماه سالجاری، حداقل ارزش مبنا در حجم مبنا برای تمامی نمادهای معاملاتی سهام بورس اوراق بهادار تهران، بازار اول و دوم فرابورس ایران به ۱۵ میلیارد ریال و همینطور این مقدار در مورد بازار پایه تابلوهای زرد، نارنجی و قرمز به ترتیب ۱۰ میلیارد، پنج میلیارد و ۲.۵ میلیارد تغییر یابد.1400/02/20
23:36:06
5.0 / 5
286
تگهای خبر: ارز , بازار , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات