با هدف سیاست گذاری نوین پولی انجام شد؛

تغییر و تحول ساختاری در بانك مركزی

تغییر و تحول ساختاری در بانك مركزی به گزارش ساسان گستر بانک مرکزی اعلام نمود: ساختار مدیریت کل اعتبارات بانک مرکزی به عملیات پولی و اعتباری تغییر یافت.


به گزارش ساسان گستر به نقل از بانک مرکزی، این بانک در جهت عملیاتی کردن فرایندهای در ارتباط با سیاست گذاری نوین پولی در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ با تمرکز بر عملیات بازار باز، تسهیلات قاعده مند و وثیقه دار کردن رابطه مالی بانک ها با بانک مرکزی اداره عملیات بازار باز را ایجاد کرد.
همچنین در تکمیل ساختار جدید و با هدف توسعه زیرساخت های تأمین مالی زنجیره های تولید و کمک به رشد اقتصادی از راه شیوه های غیرتورمی اداره "تأمین مالی زنجیره تولید" هم تشکیل شد. بر اساس این تغییرات جدید، بخشی از فعالیتهای اداره اعتبارات به دو اداره تخصصی «عملیات بازار باز» و «تأمین مالی زنجیره تولید» تفویض شد و تمرکز اصلی اداره اعتبارات بر اجرای تکالیف قانونی بانک مرکزی و همینطور مدیریت روابط مالی این بانک با بخش دولتی استوار شد.
بر این اساس، مدیریت کل اعتبارات بانک مرکزی که قبلاً متشکل از دو اداره اعتبارات و اطلاعات بانکی بود با تغییر ساختار متناسب با چارچوب جدید سیاست گذاری نوین پولی به مدیریت کل عملیات پولی و اعتباری متشکل از سه اداره «اعتبارات»، «عملیات بازار باز» و «تأمین مالی زنجیره تولید» تبدیل شد. اداره اطلاعات بانکی هم به حوزه معاونت نظارتی بانک مرکزی منتقل شد.
گفتنی است رئیس کل بانک مرکزی طی احکام جداگانه ای، محمد نادعلی، محمود نادری و حمید آذرمند را به ترتیب بعنوان مدیرکل عملیات پولی و اعتباری، مدیر اداره عملیات بازار باز و مدیر اداره تأمین مالی زنجیره تولید منصوب نمود.


منبع:

1400/02/21
14:09:08
5.0 / 5
276
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات