نماینده مردم اهر و هریس در مجلس خبر داد؛

كم كاری بیمه كشاورزی در پرداخت غرامت كشاورزان خسارت دیده

كم كاری بیمه كشاورزی در پرداخت غرامت كشاورزان خسارت دیده ساسان گستر: نماینده مردم اهر و هریس در مجلس از خسارت 184 میلیارد تومانی سرمازدگی، تگرگ و خشکسالی به باغات و اراضی کشاورزی اهر آگاهی داد و از کم کاری بیمه کشاورزی در پرداخت غرامت کشاورزان انتقاد نمود.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، احمد محرم زاده بامداد امروز یکشنبه در جلسه مخاطرات بخش کشاورزی اهر از خسارت ۱۸۴ میلیارد تومانی سرمازدگی، تگرگ و خشکسالی به باغات و اراضی کشاورزی شهرستان اهر خبر داد، اظهار داشت: در سال زارعی ۱۴۰۰؛ خسارت سرمازدگی، تگرگ و خشکسالی که در ۶ مرحله صورت گرفت ۱۸۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان خسارت به باغات و اراضی کشاورزی شهرستان اهر وارد کرده است که فقط در بارش اخیر تگرگ باغداران اهری متحمل خسارت ۱۰۷ میلیارد تومانی شدند.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با گلایه از کم کاری بیمه محصولات کشاورزی در پرداخت غرامت کشاورزان خسارت دیده اضافه کرد: بیمه محصولات کشاورزی به سبب کم کاری در عمل به تعهدات خود، سبب کاهش رغبت کشاورزان به بیمه محصولات کشاورزی شده است.
کمبود منابع آب و خشکسالی بخش کشاورزی را تهدید می کند
وی، خواهان رسیدگی فوری به مشکلات و موانع تولید در بخش کشاورزی شهرستان اهر شد، تصریح کرد: بلایای طبیعی بر بخش کشاورزی سایه افکنده و تولیدات بخش کشاورزی در معرض خطر جدی قرار دارد و لازم است تا وزارت جهاد کشاورزی نسبت به گره گشایی از مشکلات کشاورزان برای جلوگیری از اّفت تولیدات اقدام جدی کنند.
محرم زاده بابیان اینکه کمبود منابع آب و خشکسالی؛ بخش کشاورزی شهرستان اهر را تهدید می کند اظهار داشت: راه اندازی سد کج رود برای تامین منابع آبی جدید جزو نیازهای ضروری شهرستان اهر است، چونکه کم آبی بزرگترین تهدید برای بخش کشاورزی است.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با گلایه از نبود صنایع تبدیلی محصولات باغی و دام پروری در شهرستان اهر افزود: تولیدات باغی و دامپروری در شهرستان اهر به سبب نبود صنایع تبدیلی؛ آنطور که باید و شاید فرآوری نمی گردد و این کمبود موجب دلسرد شدن دامداران و باغداران می شود.
وی بیان کرد: شهرستان اهر با وجود داشتن ۷۵۰۰ هکتار باغات؛ تنها ۱۱ دستگاه ضد تگرگ دارد پس از دستگاه های ذی ربط انتظار داریم تا برای پیگیری از خسارت های آینده تگرگ و سرمازدگی با اختصاص تسهیلات همراه کشاورزان و باغداران باشند.


منبع:

1400/02/26
14:44:15
5.0 / 5
272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات