در سومین روز سفر وزیر راه و شهرسازی به سوریه انجام شد؛

رایزنی برای ایفای نقش شركتهای ایرانی در بازسازی سوریه

رایزنی برای ایفای نقش شركتهای ایرانی در بازسازی سوریه به گزارش ساسان گستر وزیر راه و شهرسازی در مسافرت به سوریه با نخست وزیر، وزیر مسکن و وزیر اقتصاد این کشور دیدار و رایزنی کرد.به گزارش ساسان گستر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، هیأت ارشد اقتصادی کشورمان به ریاست وزیر راه و شهرسازی در سومین روز از سفر خود به سوریه، با وزیران مسکن، اقتصاد و همینطور نخست وزیر سوریه دیدار و درباره سازوکارهای عملی برای ارتقای همکاریهای اقتصادی و تجاری به رایزنی نشست.
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی کشورمان که ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را برعهده دارد، اظهار داشت: آنچه را که در گذشته تفاهم کردیم، مرور می نماییم و تصمیماتی را که لازم هست را می گیریم.
وی افزود: در مورد پیشبرد طرح هایی که در ارتباط با برنامه بازسازی است، با مقامات سوری به گفت و گو نشستیم. همینطور طرح هایی که در دست اجرا داریم، مورد ارزیابی قرار گرفت و برای ما مساله حائز اهمیت این است که سازوکارهایی را فراهم نماییم که در چارچوب آن ها؛ شرکتهای ایرانی شامل مشاور، تولید کننده مصالح و لوازم و پیمانکار در سوریه بتوانند نقش ایفا کنند.
حسین عرنوس، نخست وزیر سوریه در دیدار با هیأت اقتصادی کشورمان، از حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از کشورش در زمان جنگ قدردانی و بر لزوم ادامه هم پیمانی دو کشور در برنامه سازندگی سوریه تصریح کرد.

سهیل عبداللطیف سوری، وزیر مسکن سوریه هم خاطرنشان کرد: گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف و مشارکت جمهوری اسلامی ایران در برنامه سازندگی مرحله پسا بحران در سوریه مورد تاکید دو طرف بود.
سامر الخلیل، وزیر اقتصاد سوریه هم درباره چشم انداز روابط دو کشور در مرحله پسا بحران گفت، توافقنامه همکاری اقتصادی راهبردی دراز مدتی را در سال ۲۰۱۹ امضا کرده ایم و امروز درصددیم تا گامی جدی در راه اجرای مفاد این توافقنامه برداریم.
رایزنی وزیر راه شهرسازی کشورمان با وزیران حوزه اقتصاد سوریه فرصتی شد تا دو طرف، چارچوب نقشه راه همکاریهای مشترک را برای مرحله آینده ترسیم کنند.

1400/03/28
13:53:54
5.0 / 5
232
تگهای خبر: ارز , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات