تذكرات یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس در مورد بازار ارزهای دیجیتالی

تذكرات یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس در مورد بازار ارزهای دیجیتالی به گزارش ساسان گستر یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این ادعا که بانک مرکزی و سازمان بورس تابحال هیچ آیین نامه ای در مورد ارز دیجیتال صادر نکرده اند، از لزوم سامان دهی این بازار اطلاع داد و اظهار داشت: ساماندهی این مورد نباید در اختیار برخی افراد و مدیران قرار گیرد که در این خصوص انحصار بوجود آورده اند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، محسن علیزاده در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی مدعی شد: افزایش وحشتناک تورم در سالهای اخیر که سبب شده است مردم برای حفظ ارزش پول خود سراغ فعالیتهای پر ریسک اقتصادی بروند که اطلاعاتی از آن ندارند. همین مساله سبب افزایش نقدینگی در حوزه ارز، سکه، بورس، خودرو در حوزه ارز دیجیتال شده است.
نماینده مردم سپیدان در مجلس با بیان این ادعا که بانک مرکزی و سازمان بورس تابحال هیچ آیین نامه ای در مورد ارز دیجیتال صادر نکرده اند، اظهار داشت: عدم ساماندهی این مورد منجر به فعالیتهای سیاه و زیرزمینی در کشور می شود. ساماندهی این مورد نباید در اختیار برخی افراد و مدیران قرار گیرد که در این خصوص انحصار بوجود آورده اند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در انتها با تاکید بر لزوم ورود وزرای اقتصاد، کشور و اطلاعات اظهار داشت: این مورد که سبب اختلال در نظام اقتصادی کشور شده است، گزارش ها از آن حکایت می کند که بعضی از مدیرانی که در این مورد دخالت دارند، پرونده فساد اقتصادی مفتوح دارند که باید جلوی نفوذ آنها گرفته شود.

منبع:

1400/04/02
22:56:12
5.0 / 5
787
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات